Олег Синютка виділив землю аферистові, який видавав себе за учасника АТО

У додатковому списку власників ділянок біля озера Наварія поруч із фейковим «атовцем» опинився чоловік чиновниці ЛОДА

Олег Синютка виділив землю аферистові, який видавав себе за учасника АТО
Павло Нікітін (на передньому плані зліва) бере участь у святковій ході учасників АТО у центрі Львова з нагоди Свята Героїв 27 травня 2018 року

Після виходу розслідування «Історія самозванця» про діяльність 51-річного Павла Нікітіна «Криголама», який видавав себе за військового офіцера, учасника АТО та ветерана війни в Афганістані, до ZAXID.NET звернувся один із читачів, який звернув нашу увагу на один з важливих моментів, що не увійшов до тексту розслідування.

Виявилось, що, окрім земельної ділянки у селі Давидові, Павло Нікітін за особистим розпорядженням голови ЛОДА отримав земельну ділянку у лісовому масиві безпосередньо на березі озера Наварія біля Львова. Про цю історію ми писали раніше, але тепер з'ясували, що крім уже відомого розпорядження Олега Синютки від 11 грудня 2017 року, згідно з яким 83 особи отримали дозвіл на відведення земельних ділянок біля озера, через два місяці він підписав окреме розпорядження, яке доповнює список власників ділянок у Наварії.

Згідно з опублікованими на сайті ЛОДА документами від 9 лютого 2018 року, Олег Синютка розпорядився виділити 9 особам земельні ділянки площею по 0,1 га кожна на території Пустомитівської міської ради – саме туди входять землі біля озера Наварія.

У списку дев'яти отримувачів ділянок вказаний і 51-річний Павло Юрійович Нікітін – аферист, який тривалий час, як тепер з'ясувалося, видавав себе за учасника бойових дій. Він також є одним із п'яти засновників ГО «Ветеранська спілка учасників АТО». Саме ця організація підготувала для голови ЛОДА Олега Синютки список майбутніх власників земельних ділянок біля озера Наварія.

Решта четверо співзасновників «Ветеранської спілки учасників АТО»: Олександр Лопачук, Роман Саврук, Сергій Віхоть та Сергій Шимчак теж отримали право на ділянки – вони фігурують в основному «наварійському списку».

Досі Павло Нікітін публічно заперечував, що хоч якось матеріально зацікавлений у наварійському конфлікті. Попри це він брав участь у спробах зриву сесій Пустомитівської міської ради, де розглядалися конфліктні питання щодо виділення землі на березі озера. Пізніше Нікітін увійшов до робочої групи, яка працювала над вирішенням ситуації.

«У розмові зі мною Нікітін заперечував, що збирається отримати ділянку в Наварії. Казав, що відстоює права та інтереси бойових побратимів», – розповів ZAXID.NET пустомитівський волонтер, керівник і співзасновник ГО «Допоможи фронту» Богдан Масляк.

Згідно з документами ЛОДА, Павлу Нікітіну призначають ділянку №55. На проектному плані території ділянка з таким номером знаходиться безпосередньо на березі озера Наварія. Нагадаємо, що у січні 2017 року Павло Нікітін на правах учасника АТО вже отримав ділянку площею 0,1 га біля села Давидів, Пустомитівського району.

Права власності на ділянку в Наварії Павло Нікітін поки що не набув. Щодо статусу усіх земельних ділянок біля озера триває судовий процес між ГО «Ветеранська спілка учасників АТО», співзасновником якої сам Нікітін, Пустомитівською міською радою та Пустомитівською районною радою.

Фрагмент проектного плану з ділянкою №55, яка призначається Павлові Нікітіну (клікніть для збільшення)

Ділянку на березі озера отримав і чоловік директорки департаменту соцзахисту ЛОДА Наталії Кузяк – Вадим Кузяк. Як учасник АТО він отримував грошову допомогу від Львівської міськради у сумі 100 тис. грн. Поруч знаходиться ділянка №57, призначена для Володимира Шамрая – головного спеціаліста у Львівській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Їхнім сусідом на ділянці №43 стане Василь Боянівський. За даними YouControl, він керує ТзОВ «Є-Контакт», що виконує електромонтажні роботи і зареєстроване в с. Солонка біля Львова. За даними сайту ord-ua.com, у 2009 році Василь Боянівський працював у внутрішній безпеці СБУ і має звання майора.

Власником ділянки №56 стане мешканець Солонки Роман Швець. Ділянку №62 отримає нацгвардієць військової частини №3002 Віталій Романович Попович, а ділянку №44 – Юлій Романович Попович. Власником ділянки №39 стане фельдшер львівського військового госпіталю Віталій Десятник. Ділянку під №60 отримає 40-річний учасник АТО Роман Шмигель. У грудні 2018 року він також отримав 100 тис. грн. грошової допомоги від ЛМР.

Нагадаємо, що в кінці 2017 року Олег Синютка підписав розпорядження про виділення 83 земельних ділянок для учасників АТО біля озера Наварія в Пустомитівському районі, неподалік від Львова. Однак 5 червня 2018 року журналісти антикорупційного проекту «Наші гроші. Львів» виявили, що в списку опинилося чимало підприємців і чиновників, які ніколи не брали участі в бойових діях.

Відразу після публікації тієї статті Олег Синютка визнав, що у списку отримувачів землі є багато сторонніх людей. Він припускав, що його могли ввести в оману, але обіцяв оперативно розібратися у цій конфліктній ситуації. «Я покликав атошників, кажу: «Друзі, ви мене трошки обдурили. Ми зробимо так: той, хто служив в АТО – залишається, а той, хто ні – йде подалі», – заявляв 6 червня Олег Синютка. Проте він досі не скасував свої розпорядження про виділення землі на березі озера і не провів обіцяної кілька разів прес-конференції для журналістів.

P.S. Наступного дня після виходу цієї замітки під час свого публічного звіту Олег Синютка уник чіткої відповіді на пряме запитання, як списку опинився Нікітін і чому досі не відреагував на виявлені зловживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук