Депутату-втікачу Олександру Онищенку відмовили у дозволі на проживання в Німеччині, – ЗМІ

Німеччина відмовилась видати національну візу та дозвіл на проживання народному депутату Олександру Онищенку, якого в Україні підозрюють у зловживанні владою та відмиванні отриманих у незаконний спосіб доходів

Олександр Онищенко виїхав з України влітку 2016 року

Заяву на отримання національної візи Німеччини депутатом-утікачем Олександром Онищенком, який переховується від українського правосуддя за кордоном, не задовольнили, йому також відмовили у дозволі на проживання у Німеччині.

Як інформує DW, Онищенко, який з 2016 року через обвинувачення в корупції переховується від правоохоронних органів України та перебуває здебільшого в Іспанії, мав намір оселитися у німецькому селищі Герцлаке, де вирощують коней найвищого класу для світової еліти кінного спорту.

«Маєток Айнгаус на околиці селища вже кілька років належить українському мультимільйонеру і депутату Верховної Ради Олександру Онищенку. У цей маєток і в коней у Герцлаке українець вклав мільйони євро», – йдеться у повідомленні.

Як нагадує DW, 2017 року стало відомо, що Онищенко після тривалої відсутності знову з'явився у Герцлаке і зареєстрував у селищі своє місце проживання. Крім того, за даними видання, він оформився тут на роботу: виконавчим директором власної фірми Gut Einhaus Liegenschafts GmbH.

Видання також зазначає, що бургомістр Герцлаке Ганс Бескен у розмові з DW розповів, як навесні 2017 року олігарх прийняв його у своєму маєтку і пообіцяв організовувати там міжнародні турніри з кінного спорту. Бургомістр натомість написав листа, адресованого органам влади, в якому заступився за Онищенка.

Згодом районна адміністрація округу Емсланд, до якої належить Герцлаке, повідомила у відповідь на запит DW про існування заяви на отримання дозволу на проживання. Ця заява супроводжувалася листом від імені громади Герцлаке, в якому, як зазначила речниця районної адміністрації, «наголошено на високому економічному значенні конярства і позитивному впливі проведення висококласних турнірів з кінного спорту на території маєтку Айнгаус».

DW також наголошує, що бургомістр Бескен у розмові з журналістами восени 2017 року демонстрував впевненість у тому, що лист на підтримку Онищенка дасть результат. «Однак кількома тижнями пізніше – шок: заяву на отримання Онищенком національної візи, подана ним до німецького посольства у Мадриді, відхилили. Це підтвердила на запит DW речниця районної адміністрації округу Емсланд», – йдеться у публікації.

Зазначається також, що за процедурою окружний відділ з питань іноземців мав розглянути заяву на отримання дозволу на проживання у разі, якщо посольство спершу дало би національну візу. «Для запланованої роботи на кінному заводі у Герцлаке потрібно було би, щоби у закордонному представництві Німеччини було видано національну візу», – пояснили у районній адміністрації. Німецькі відомства не повідомили про причини відмови у візі.

Крім того, як з'ясувала DW, у календар змагань, який веде Німецьке об'єднання з кінного спорту, на 2018 рік було зареєстровано два міжнародних заходи у Герцлаке: один 4-зірковий турнір у травні, ще один – у серпні. Як повідомили в об'єднанні, жоден з цих турнірів не відбувся. Причину скасування організатори не навели.

«Тим часом становище Олександра Онищенка стає дедалі скрутнішим. Суд в Іспанії нещодавно дав зелене світло на екстрадицію олігарха до України. Остання соломинка для українського депутата-втікача - заява на отримання притулку, яка нині розглядається в Іспанії», – зазначає DW.

Як писав ZAXID.NET, у липні 2016 року Верховна Рада проголосувала за притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка. Тоді він уже перебував за кордоном. За даними слідства, Онищенко зі спільниками продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через фіктивні біржі, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук