ООН має намір уточнити механізм позбавлення Росії права вето

СуспільствоРоман Ганкевич, 10 вересня 20153012
Постпред України при ООН Юрій Сергєєв

У вересні під час 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН буде уточнено конкретний механізм позбавлення Росії права вето. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» повідомив постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

Постпред України підкреслив, що Російська Федерація, незважаючи на статус постійного члена Радбезу ООН, постійно порушує Статут Організації.

«Трибуна ООН під час Генасамблеї буде використовуватись і нами, і іншими зацікавленими державами для того, щоб встановити більш чіткі механізми покарання держав, які йдуть на такі порушення. В першу чергу, це стосується Росії. Однак, негайного вирішення так просто досягти буде важко, весь процес буде займати певний час», - зазначив Сергєєв.

Водночас дипломат заявив, що під час асамблеї буде уточнене положення окремих статей Статуту ООН з погляду їх реалізації.

«Наприклад, ст. 27, яка свідчить про те, що країна, яка не є стороною конфлікту - а Росія є такою стороною - повинна бути позбавлена права голосу при розгляді конкретного питання», - уточнив він і додав, що після цього потрібно буде взагалі поставити під сумнів членство Росії в Організації, що передбачено статтею 6 Статуту ООН.

«У ній йдеться, що країна, яка постійно порушує принципи, відображені в Статуті, повинна бути виключена з Організації», - зазначив глава української місії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук