ОПОРА визначила львівських лідерів з піару на бюджетних коштах

СуспільствоНазарій Тузяк, 27 грудня 20186330

Аналітики громадянської мережі ОПОРА визначили народних депутатів, які найчастіше на Львівщині піаряться на закупівлі обладнання чи відкритті нових об'єктів, збудованих за бюджетні кошти. Від червня по листопад цього року народні депутати щонайменше 85 разів заявляли про особисте сприяння у ремонті доріг, будівництві освітніх закладів чи закупівлі обладнання. Третина з цих випадків припадає на нардепа з БПП Богдана Дубневича.

«Йдеться про бюджетні кошти, факт виділення та освоєння яких депутати позиціонують як власне досягнення під час роботи в парламенті чи здобуток для виборчого округу. Ці кошти скеровуються в регіони в межах різних цільових програм: державні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, Держфонд регіонального розвитку, митний експеримент для розвитку дорожнього фонду. Разом з тим задля «піару» депутати також можуть використовувати кошти обласного бюджету, наприклад, конкурс мікропроектів», — розповів координатор спостереження за виборами громадянської мережі ОПОРА у Львівській області Тарас Радь.

У листопаді кількість випадків недобросовісного піару різко зросла (інфографіка ОПОРИ)

Цікаво також, що у листопаді кількість повідомлень про «особисте сприяння» депутата різко зросла. Якщо із червня по жовтень в середньому за місяць було від 8 до 13 випадків такого піару, то в листопаді їх виявилося 33, тобто втричі більше.

Лідером з піару на бюджетних коштах виявився член фракції БПП Богдан Дубневич, який від літа 28 разів повідомляв про особисте сприяння у ремонті доріг чи відкритті освітніх закладів (і всі ці випадки стосувалися об'єктів, які фінансували з обласного або державного бюджету).

«Найчастіше (у 13 випадках) йшлося про освітні заклади та (у 8 випадках) ремонт доріг. Крім того Богдан Дубневич коштом свого фонду організовував тури Пустомитівським районом для голів ОТГ та сільських рад, старост, працівників культури, бібліотекарів, освітян, медиків, працівників управління соціального захисту й працівників пошти Пустомитівського району. Під час таких поїздок їм показували, як просуваються ремонтні робот доріг та інфраструктурних об’єктів району», – повідомляє ОПОРА.

Найчастіше піаром за бюджетний кошт займається Богдан Дубневич (інфографіка ОПОРИ)

Ще 17 випадків піару зафіксували за лідером партії «УКРОП» Тарасом Батенком, який у половині з цих випадків повідомляв про сприяння у відкритті дитмайданчиків. Трішки менше таким піаром зловживали Михайло Бондар із «Народного фронту» (16 разів) та Ярослав Дубневич із БПП (15 разів).

На інших народних депутатів припадає суттєво менше випадків: Андрій Лопушанський (БПП) – 4 рази, позафракційний Богдан Матківський — 4 рази, лідер Радикальної партії Олег Ляшко – 2 випадки, позафракційний Олег Мусій — 1 випадок.

«Якщо говорити про фракції, то бюджетні кошти з ціллю непрямої агітації найчастіше використовували представники БПП «Солідарність» (47 разів). «Народний фронт» вдавався до «піару» за допомогою субвенцій 16 разів, Радикальна партія Олега Ляшка двічі», – йдеться у дослідженні ОПОРИ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук