«Ощадбанк» випустить карти-пенсійні посвідчення для переселенців

ЕкономікаЮлія Поліковська, 21 березня 20164070
«Ощадбанк» випустить карти-пенсійні посвідчення для переселенців

Кабінет міністрів України зобов’язав Пенсійний фонд до 15 квітня 2016 року розробити і узгодити з Міністерством соціальної політики та державним «Ощадбанком» порядок емісії платіжних карт, які одночасно будуть пенсійним посвідченням для переселенців. Про це йдеться в постанові уряду N167 від 14 березня, повідомила «Юрліга».

Документ передбачає, що картки будуть містити графічну і електронну інформацію про власника і його електронний цифровий підпис. Також Кабмін зобов’язав Пенсійний фонд розробити порядок обміну інформацією з «Ощадбанком» для відкриття рахунків одержувачам пенсій.

Уряд також зобов’язав «Ощадбанк» до 1 липня 2016 року забезпечити відкриття рахунків внутрішньо переміщеним особам і видачу платіжних карт, а не пізніше, ніж 1 серпня 2016 року розпочати за зверненням клієнтів виготовленні і обмін існуючих платіжних карт на платіжні карти, які одночасно є пенсійним посвідченням, за свій рахунок.

Термін дії карти, відповідно до постанови уряду, має складати до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах «Ощадбанку» перші два рази кожні шість місяців, в подальшому - кожні 12 місяців. Після закінчення терміну дії карти вона буде перевипускатися за рахунок банку.

Зазначимо, в Україні відбувається процес перевірки документів переселенців, яким призначені державні соціальні виплати.

За оцінками міністра соціальної політики Павла Розенка втрати держави від шахрайства при виплатах соціальної допомоги та пенсій переселенцям за рік може становити від 6 до 12 млрд грн.

Наприкінці лютого в СБУ заявили, що з 1,3 млн вимушених переселенців понад 60% фактично постійно проживають на окупованих територіях Донбасу і не повинні отримувати пенсії і соцвиплати.

За останніми даними Мінсоцполітики, в Україні взято на облік 1 747 457 переселенців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук