Ожидівська катастрофа може повторитися у Рівному
Безвідповідальні дії Кабінету Міністрів України і НАК "Нафтогаз України" з врегулювання ситуації в газовій галузі дестабілізують роботу ВАТ "Рівнеазот", що може призвести до важких екологічних і гуманітарних наслідків у Рівненській області. Про це ZAXID.NET повідомили на ВАТ "Рівнеазот".
Як зазначили на підприємстві, 3 квітня тиск природного газу в магістральних газопроводах, які поставляють паливо на ВАТ "Рівнеазот", знизився з нормативних 10-10,5 до 8,5 кг/м3. В такий спосіб "Нафтогаз України", який відповідає за вчасну і безпечну доставку палива, підвів підприємство до критичної межі: якщо тиск знизиться до 8 кг/куб.м., ВАТ "Рівнеазот" вимушений буде терміново припинити роботу. Вже зараз нормальне функціонування технологічних процесів перебуває під загрозою. Всі служби заводу працюють в аварійному режимі.
ВАТ "Рівнеазот" закликає Уряд і НАК "Нафтогаз України" припинити експерименти в газовій галузі країни. Хімічне виробництво є екологічно небезпечним і може працювати без шкоди для навколишнього середовища винятково в штатних нормативних режимах. Подальші перепади тиску газу в трубопроводах можуть викликати самовільну зупинку агрегатів, вихід із ладу компресорів, викид, вибух або горіння аміаку. Наслідки такої катастрофи будуть набагато більшими від фосфорної аварії у Львівській області.
"Порушенням договірних зобов'язань і встановлених технічних норм "Нафтогаз України" створює небезпеку не тільки для заводу. Своїми діями чиновники газової галузі ставлять під загрозу життя і здоров'я сотень тисяч мешканців Рівненської області. ВАТ "Рівнеазот" є містоутворюючим підприємством і перебуває в безпосередній близькості від 300-тисячного обласного центру - міста Рівне. За умови виникнення надзвичайної ситуації постраждають передусім вони. Для того аби уникнути негативних наслідків, ВАТ "Рівнеазот" вимагає від НАК "Нафтогаз України" негайно відновити тиск у газопроводах на вході на завод до рівня, який відповідає нормативному штатному режиму. ВАТ "Рівнеазот" також закликає правоохоронні органи України дати належну оцінку діям НАК "Нафтогаз України" та його відповідальних осіб, які внаслідок професійної некомпетентності, халатності або з певним наміром провокують техногенну катастрофу на одному з найбільших хімічних підприємств України", - зазначили на підприємстві.
Водночас, як інформують регіональні ЗМІ, "Рівнеазот" повністю зупинив виробництво через відсутність газу.