Парламент дозволив добровільну реструктуризацію проблемних кредитів підприємств

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 червня 20161300

Верховна Рада України у вівторок затвердила в другому читанні і в цілому закон про фінансову реструктуризацію (№ 3555), яким буде запроваджено механізм добровільної фінансової реструктуризації підприємств-боржників з метою врегулювання ситуації з проблемними кредитами і відновлення кредитування економіки банками.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», за цей закон проголосувало 229 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Законопроект № 3555 розробили Міністерство фінансів спільно з Національним банком України (НБУ) Незалежною асоціацією банків України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком і є структурним маяком в програмі співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

«Законопроект є важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприяти відновленню платоспроможності підприємств і збереженню робочих місць. В результаті банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки», – прокоментували суть законопроекту на сторінці Мінфіну в мережі Facebook.

За оцінкою Мінфіну, нежиттєздатні підприємства не зможуть скористатися цим законом, пов'язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес фінансової реструктуризації.

Процедура фінансової реструктуризації, зокрема, передбачає: перегляд термінів погашення, перегляд розміру процентних ставок, надання нового фінансування боржника, прощення частини боргу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук