Парламент прийняв низку законів для отримання $800 млн на державні інвестпроекти

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 7 квітня 201517700

Верховна Рада у вівторок прийняла без обговорення в другому читанні і в цілому законопроекти «Про внесення змін до Бюджетного кодексу про державні інвестиційні проекти» (№2258) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про захист прав інвесторів» (№2259), необхідні для отримання $500 млн від Світового банку (СБ) за програмою DPL і $300 млн від уряду Японії.

За ухвалення цих документів проголосувало відповідно 248 і 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 депутатів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«У середу – преборд WB (попереднє засідання Світового банку, World bank). Якщо до середини цього дня не буде прийнято законопроекти №№2258 і 2259, не отримаємо $800m», – написав напередодні після схвалення профільним комітетом цих документів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що законопроект №2259 вводить інститути похідного позову, незалежних директорів, жорсткі правила угод із зацікавленістю, відповідальність посадових осіб за заподіяний компанії збиток, обов'язковий лістинг для публічних акціонерних товариств (ПАТ).

На думку директора департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Леоніда Антоненка, яку він також озвучив у Facebook після засідання комітету, документ створює передумови для існування в Україні дійсно публічних компаній – з незалежними директорами, комітетами з винагород і призначень, з цивілізованими інструментами вирішення конфлікту інтересів між мажоритарним акціонером і компанією, з відповідальністю менеджерів компанії за порушення їхніх обов'язків по відношенню до компанії і похідним позовом – інструментом залучення менеджерів до відповідальності за порушення цих обов'язків.

«Інвестор в акції українського акціонерного товариства отримав потужний інструмент захисту його інвестиції – право вето на схвалення угоди між компанією та її пов'язаними особами. Власники квазі-публічних товариств отримали можливість позбавити ці компанії тягар публічності і перевести їх у приватну форму», – зазначив Антоненко.

Він прогнозує, що в Україні залишиться небагато публічних акціонерних товариств, однак вони будуть максимально (наскільки це можливо в українських умовах) наближені до європейських стандартів публічності, тоді як приватні компанії отримають більше гнучкості в питаннях корпоративного управління.

У свою чергу законопроект №2258 передбачає створення ефективної та прозорої системи управління державними інвестиціями.

Як повідомлялося, на розгляді у Верховній Раді знаходяться п'ять законопроектів, прийняття яких необхідно для отримання від СБ другої програмної позики на політику розвитку (DPL-2) в обсязі $500 млн і $300 млн - від уряду Японії в рамках двосторонньої міжурядової угоди з Україною про сприяння та захист інвестицій (інвестиційний договір між Японією та Україною).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук