Парламент скасував податок на пенсії

Депутати скасували оподаткування пенсій нижче 10 740 гривень

ЕкономікаАндрій Стець, 2 червня 201614581

Верховна Рада України звільнила пенсії від оподаткування. За відповідний законопроект №4542 проголосували 274 депутати Верховної Ради.

Законом визначається, що суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

На даний момент пенсії, розмір яких перевищує три мінімальні заробітні плати (4 134 гривні), оподатковуються в розмірі 15%.

Після набуття чинності закону податком у розмірі 18% від суми перевищення будуть обкладатися пенсії, якщо їх розмір перевищує десять прожиткових мінімумів для непрацездатних. При цьому для розрахунку взято розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних на 1 січня 2016 року (одна тисяча сімдесят чотири гривні).

Податком не обкладаються пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам.

Уряд пропонував встановити ставку податку для пенсій більше 10,74 тис. гривень в розмірі 80%, однак ця норма не знайшла підтримки у депутатів.

Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Після голосування голова ВР Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук