Парламент ухвалив закон про відкритість використання публічних коштів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 лютого 201524070

Верховна Рада в другому читанні і вцілому ухвалила законопроект 0949 «Про відкритість використання публічних коштів».За відповідне рішення проголосували 289 парламентарів, повідомляє «Громадське».

«Це надзвичайно прогресивний законодавчий акт», – заявила Вікторія Сюмар з фракції «Народний фронт».

За її словами, законопроектом вносятся зміни і до системи держакупівель, він робить прозорішим використання коштів платників податків.

Закон, як йдеться в пояснювальній записці до нього, спрямований на забезпечення публічного доступу та інформаційної відкритості щодо використання публічних коштів платників податків України, які витрачаються розпорядниками коштів державного і місцевого бюджетів, суб'єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов'язкового державного страхування та органами Пенсійного фонду.

Він також вводить єдиний веб-портал використання публічних коштів. Згідно з законом, єдиний веб-портал є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація, яку готують та подають розпорядники та одержувачі коштів держбюджету України, бюджету АР Крим і місцевих бюджетів, органи Пенсійного фонду, підприємства, а також фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.

«Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним», – йдеться в документі.

Адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів та затвердження форм, за якими надається інформація про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення, здійснює суб'єкт, уповноважений Кабінетом міністрів України. Порядок адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів затверджує Кабінет міністрів України. Фінансування витрат на утримання єдиного веб-порталу використання публічних коштів здійснюється за рахунок державного бюджету.

У той же час як заявила голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар, наразі у державному бюджеті не передбачені кошти на створення такого сайту.

«Проект закону передбачає створення нового веб-сайту. Однак кошти в державному бюджеті на це не передбачені. Якщо б вони були передбачені, то ці кошти були б закладені, а веб-сайт зміг би запрацювати вже з 1 січня 2016 р.», – додала Сюмар, яку цитує РБК-Україна.

У свою чергу, перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій сказав: «В ідеалі закон запрацює тільки в кінці року, якщо буде прийнятий сьогодні в цілому… Адже Світовий банк розглядає можливість виділення 400 тис. євро на створення такого сайту».

Таким чином нардепи 233 голосами підтримали поправку №26 нардепа Олександра Опанасенка з фракції «Самопоміч», згідно з якою «цей закон набуває чинності через 6 місяців з дня його опублікування, крім абзацу п'ятого підпункту 2 пункту 4 цього розділу, який набуває чинності з дня опублікування цього закону».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук