Парламент вніс зміни до Бюджетного кодексу

ЕкономікаОксана Руда, 28 грудня 201414880

У неділю, 28 грудня, народні депутати Верховної Ради України на засіданні ухвалили Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин).

За відповідний законопроект №1557 у другому читанні та в цілому проголосував 231 народний обранець.

Прийнятий законопроект спрямований на врегулювання бюджетних правовідносин, пов'язаних із впровадженням нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів і міжбюджетних відносин, удосконалення казначейського обслуговування бюджетних коштів, посилення відповідальності їх головних розпорядників, функціонування бюджетної системи в особливий період.

Відтак, місцева влада зможе самостійно формувати місцеві бюджети, починаючи з 15 вересня року, що передує плановому, і незалежно від того, чи прийнятий державний бюджет, місцеві органи будуть мати можливість до 25 грудня затверджувати свої власні бюджети, виходячи з відповідних повноважень. А після прийняття державного бюджету будуть відбуватися лише коригування та уточнення показників в частині трансферів, які передаються з держбюджету на місцевий.

Також зазначимо, що під час засідання парламенту голова уряду Арсеній Яценюк сказв, що в умовах воєнного стану рішення про військові видатки до моменту зібрання парламенту ухвалює уряд за погодженням із президентом, а після зібрання – рішення приймають народні депутати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук