Парламент заборонив конфісковувати житло у тих, хто не виплатив валютні кредити

Народні депутати підтримали законопроект № 4953 "Про заборону (мораторій) на примусове відчуження рухомого і нерухомого майна позичальників (боржників), які мають кредитні зобов'язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті".

За відповідне рішення проголосував 241 нардеп, хоча у першому читанні цей документ підтримали 256 парламентарів, інформує Еспресо.TV.

Позитивне голосування за законопроект в цілому відбулося з другої спроби - нардепи не могли вирішити, на які категорії громадян буде поширюватися дія мораторію.

Протягом дії цього закону не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) майно, яке вважається предметом застави згідно зі статтею 4 закону України "Про заставу" та/або є предметом іпотеки, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов'язань громадянина України (позичальника) за споживчими кредитами, наданих йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті.

Також у законі зазначено, що кредитна установа не може уступити (продати, передати) таку заставну кредитну нерухомість на користь іншої особи.

За словами автора законопроекту позафракційного нардепа Миколи Рудьковського, дія цього закону буде поширюватися на нерухоме майно, яке є основним місцем проживання. Однак він не стосується квартир,  площа яких перевищує 140 кв. м.

Дія цього законопроекту не поширюється на нерухомість народних депутатів, суддів та чиновників 1, 2 та 3 категорії.

Документ набуває чинності з дати офіційного оприлюднення та втрачає чинність від дати набрання чинності закону, який врегульовує питання переведення в гривню непогашеної основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

Як писав ZAXID.NET, раніше в. о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав розпорядження «Про утворення робочої групи з опрацювання питання про мінімізацію негативних наслідків інфляції національної валюти для громадян України, які мають невиконані зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті (валютних кредитів), укладеними з фінансовими установами та банками України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук