Парламентська асамблея НАТО закликала бути готовими до відповіді на загрозу російської агресії

СвітЮлія Поліковська, 31 травня 20162610

Парламентська асамблея НАТО закликала членів Альянсу бути готовими до відповіді на «потенційну загрозу» російської агресії. Асамблея одноголосно прийняла декларацію за підсумками триденного засідання в Тирані, напередодні липневого саміту НАТО у Варшаві, повідомив «Голос Америки».

«Виклик, що йде від Росії – реальний і серйозний», – заявив голова асамблеї американський конгресмен Майкл Тернер.

У декларації висловлюється жаль з приводу «використання Росією сили проти її сусідів і спроб залякування союзників по НАТО». У документі сказано, що «у НАТО не залишається іншого вибору, окрім як розглядати перспективи агресивних дій Росії проти члена альянсу, як потенційну загрозу і приймати зважені, пропорційні заходи».

Декларація асамблеї також закликає союзників по НАТО «надати гарантії» членам альянсу, які відчувають, що їх безпека перебуває під загрозою, особливо на східному і південному флангах НАТО.

На саміті у Варшаві лідери НАТО офіційно затвердять перебудову Альянсу шляхом розміщення додаткових військ в східноєвропейських країнах-членах НАТО в рамках стратегії «стримування і діалогу».

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловив схожу з Парламентською асамблеєю позицію під час візиту до Польщі в понеділок. Виступаючи у Варшаві, він сказав, що НАТО направляє «чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові, що атака на Польщу буде розглядатися, як атака на весь альянс».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук