ПАРЄ ухвалила резолюцію про мови нацменшин без згадки про Україну

Зал засідань ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ - ред.) сьогодні, 23 січня, прийняла резолюцію про мови нацменшин. Питання закону про освіту в Україні в доповіді було згадане лише в пояснювальній записці, інформує УНІАН.

«ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи робити більше для захисту мов меншин і закликала до створення щорічної премії для країн, які активно просувають їх використання», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, в резолюції зазначено, що тільки 25 з 47 держав-членів ратифікували власний статут Ради Європи для заохочення мовного розмаїття.

«Лінгвістичне розмаїття є частиною загального європейського культурного надбання; захист і підтримка розвитку цих мов, отже, є фундаментальною європейською цінністю», – переконані в ПАРЄ.

Поряд з цим, питання українського закону про освіту в доповіді про захист мов нацменшин було згадано лише в пояснювальній записці доповідача.

«Новий закон про освіту України в основному розглядає мову, на якій говорять національні меншин як іноземну. Він зобов'язує використовувати офіційну мову в викладанні і тільки деякі суб'єкти можуть потенційно навчатися на офіційних мовах Європейського союзу, починаючи з п'ятого класу, у відповідності з умовами, які все ще непевні і не були з'ясовані. Викладання німецькою, польською, угорською, румунською, болгарською, словацькою чи грецькою мовами не виправдані тим фактом, що вони є європейськими мовами, а тим, що вони є рідними мовами меншин, які проживають в Україні», – йдеться в доповіді.

Крім того, доповідач зазначив, що «при прийнятті нового законодавства країна не виконує свої міжнародні зобов'язання і стандарти Ради Європи».

У резолюції в цілому мова йде про забезпечення розвитку мов меншин, їх захист та міститься пропозиція створити окрему премію для країни, яка буде це робити краще. Документ був проголосований після обговорення і підтриманий більшістю депутатів: «за» проголосували 130, «проти» - 10, «утрималися» 24 при загальній кількості 164 депутати, які взяли участь в голосуванні.

Як інформував ZAXID.NET, 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення щодо положень нового Закону України «Про освіту» стосовно викладання державною мовою, меншин та іншими мовами. Згідно з ним комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. Однак Угорщина заявила про підтримку Венеціанською комісією позиції саме Будапешта.

Угорщина різко розкритикувала українську реформу освіти. Вона містила в тому числі норму про перехід на українську мову всіх учнів з переходом у середню школу (мова йде про нацменшини). Будапешт заявив, що блокуватиме євроінтеграційні прагнення України в зв'язку з цим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук