Пенсійна реформа встановить для роботодавців квоти на працівників віком від 45 років

Частка таких людей у будь-якій компанії має становити не менше 4%

Пенсійна реформа встановить для роботодавців квоти на працівників віком від 45 років
фото ТСН
4% найманих працівників у будь-якому трудовому колективі повинні бути люди від 45 років

Пенсійна реформа зобов'яже роботодавців брати на роботу людей віком від 45 років за квотним принципом. Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, передає ТСН.

За його словами, законопроект №6614 передбачає, що 4% найманих працівників у будь-якому трудовому колективі повинні бути люди від 45 років і старше. «Це квотний принцип. Ми його запровадимо обов’язково, і будемо слідкувати через нашу державну службу праці за тим, щоб ця норма дотримувалась», - запевнив Рева.

Як відомо, в Україні для підприємств, установ, організацій встановлили норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Він становить 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. На підприємстві де працюють від 8 до 25 осіб передбачається одне місце для працівника з інвалідністю. Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників за рік роботи підприємства становить сім осіб, підприємство не підпадає під цю норму.

При цьому виконання нормативу робочих місць вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Режим роботи такого працівника не має значення: повний робочий час чи 0,5 ставки (неповний робочий час). Головна умова – робота за основним місцем роботи (за трудовою книжкою, що зберігається на підприємстві).

Нагадаємо, в Україні 11 жовтня набрав чинності закон про пенсійну реформу, за винятком деяких положень. Документ був підписаний президентом України Петром Порошенком 8 жовтня і опублікований у виданні «Голос України» 10 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук