Як і на скільки зросте пенсія для пенсіонерів Львова і області
Суспільство

Як і на скільки зросте пенсія для пенсіонерів Львова і області

У 27 тис. пенсіонерів Львівщини пенсія зросте на 2000 грн і більше, натомість у 52 тис. пенсіонерів – взагалі не зросте

Олександра Баландюх, 11 жовтня 2017 12074 10

11 жовтня закон про пенсійну реформу набрав чинності. ZAXID.NET вирішив з'ясувати, як це вплине на виплати діючим пенсіонерам. Більшість пенсіонерів отримають збільшені пенсію уже в жовтні.

Загалом на Львівщині проживає 660,5 тисяч пенсіонерів. Перерахунок пенсій проведено усім, хто вийшов на пенсію до 30 вересня 2017 року. Тим, у кого доплата до пенсії становить більше, ніж 140 грн, виплатять її ще у жовтні за додатковими відомостями. А ті, у кого доплата менша цієї суми, її отримають уже у листопаді разом з основною виплатою.

Про це ZAXID.NET повідомила заступниця начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Левицька.

Перерахунок пенсій здійснено з урахуванням середньої зарплати в Україні – 3764,40 грн. Відтепер мінімальна пенсія становитиме 1452 грн.

За результатами перерахунку пенсій середній розмір підвищення пенсій на Львівщині становить 502 грн. У кожного пенсіонера є різні суми доплат, на які впливали стаж і зарплата, яку він отримував.

Діапазон підвищення пенсій для мешканців Львівщини такий:

до 100 грн пенсії зросли у 155,7 тис. пенсіонерів,

101 - 500 грн – у 290,7 тис. осіб,

501 - 1000 грн – у 70,6 тис. осіб,

1001 - 2000 грн– у 64,5 тис. осіб,

понад 2000 грн – у 27,1 тис. осіб.

Решта 51,9 тис. пенсіонерів Львівщини не отримають підвищення.

Діапазон збільшення пенсій на Львівщині

Пенсіонери, які вийшли на пенсію у 2014-2017 роках, побоювалися, що вони не можуть розраховувати на перерахунок пенсійних виплат, бо у них і так пенсії вищі, ніж у тих громадян, котрі вийшли на відпочинок раніше. Про це говорили і деякі експерти. За словами Галини Левицької, перерахунок пенсій провели всім громадянам без винятку.

Ще одна приємна новина для жінок, які вийшли на пенсію достроково у 55 років. За старим пенсійним законодавством за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, з них знімали 0,5%. І так мало тривати до кінця життя пенсіонерки.

Новим законом відміняється зменшення розміру пенсій жінкам, що скористалися правом виходу на пенсію після 55 років. Після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний вік на кількість місяців дострокового виходу на пенсію, пенсія буде виплачуватися їм в повному обсязі. На Львівщині проживає понад 11 тисяч жінок, які вийшли на пенсію достроково.

До речі, сьогодні закон про пенсійну реформу набрав чинності, бо вчора він був опублікований у «Голосі України». А підвищення пенсій діє з 1 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук