Переукладання договорів на оренду комунального майна на конкурсних засадах можуть скасувати
Підприємницькі кола Львівщини доклали зусиль, щоб обґрунтувати уряду потребу скасувати вимогу ст. 73 закону "Про державний бюджет на 2009 рік" переукладати договори оренди на комунальні та державні приміщення після закінченню терміну дії попереднього на конкурсних засадах. Ініціатор скасування цієї норми - президент асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес, який виступив із відповідною доповіддю на засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів.
"На сьогодні у Верховну Раду поданий законопроект про відміну цієї норми підтримав уряд", - повідомив З. Бермес вчора, 15 квітня, під час засідання Львівського прес-клубу.
З. Бермес додав, що такий спосіб набуття права оренди загрожував малому і середньому бізнесу, який не може конкурувати грошима за право оренди з великим бізнесом. Крім того, втрачали сенс покращення, яке робили ретельні підприємці в орендованих приміщеннях.
Позицію З. Бермеса підтримав на засіданні Львівського прес-клубу начальник управління комунальної власності департаменту економічної політики львівської міської ради Євген Климкович. "Деякі норми цієї статті закону про державний бюджет входять у суперечність з іншими нормативно-правовими актами, як законами так і Господарським Кодексом, Цивільним Кодексом, де добросовісний орендар має першочергове незаперечне право на переукладення договору оренди", - сказав він.
Не вигідна ст. 73 і самій міській раді. "Протягом цього року підлягає переукладенню близько 400 договорів оренди комунального майна. Дія цієї статті, зокрема вимоги проведення конкурсів на об’єкти, які перебувають в оренді, спричинить додаткові витрати для бюджету. Забезпечення процедури проведення конкурсу вимагає і розміщення оголошень у пресі, що коштує, і проведення оцінки комунального майна за рахунок бюджету, що раніше робив орендар за свій кошт, - прокоментував Климкович. - Ще один негативний чинник, що на проведення цих конкурсів потрібно на 2-3 місяці більше, ніж на прийняття рішення про переукладення договору органами місцевого самоврядування. З цим часовим чинником можуть бути пов’язані і недопоступлення до міського бюджету. Ми оцінюємо їх на 2009 рік сумою 2-3 млн грн".
Є. Климкович зазначив, що можливість оголошувати ці конкурси з’явилася в управління комунальної власності ЛМР лише у квітні тому, що відповідна постанова уряду була прийнята лише 25 квітня. "За три місяці ми могли переукласти уже до 70 договорів оренди", - зазначив він.
Є. Климкович прокоментував ZAXID.NET: "Підготовка об’єкту до проведення конкурсу займає до двох місяців, це той ліміт часу, який ми можемо використати, що ці питання врегулювати на державному рівні. Пізніше, коли конкурс буде оголошено, оголошення у пресі може бути від 2 тижнів до місяця, це теж час для протягування законопроекту про відміну згадуваної норми. Оголошувати конкурси ми змушені, але маю надію, що до їх проведення не дійде".