Перші леді України і Франції домовилися спільно розвивати інклюзивну освіту

СуспільствоРоман Ганкевич, 21 вересня 20173790
Марина Порошенко зустрілася з першою леді Франції і обговорила співпрацю у сфері інклюзивної освіти

Перші леді України і Франції Марина Порошенко і Бріжит Макрон домовилися про співпрацю між двома країнами у питанні розвитку інклюзивного освітнього середовища. Про це написав у четвер, 21 вересня, на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко.

«Марина разом із Бріжит Макрон домовилася про співпрацю між Україною і Францією у питанні розвитку інклюзивного освітнього середовища», - зазначив він.

За словами глави держави, перші леді дійшли згоди, що інклюзивна освіта – це один із ключових чинників формування ХХІ століття як епохи толерантності й рівноправ’я. «Навчання дітей з особливими освітніми потребами у звичайній школі зі своїми однолітками – це необхідність, яку добре розуміють у Європі та світі», - наголосив Порошенко.

Як відомо, 5 липня президент підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», який Верховна Рада ухвалила 23 травня. Цим законом, зокрема, закріплюється право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надається їм можливість здобувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від «встановлення інвалідності».

Документ розробили відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала у 2009 році.

Впровадження інклюзивної освіти в Україні розпочалося торік у Запорізькій області. До проекту, який підтримує Благодійний фонд Порошенка, з 1 вересня долучаться ще 4 регіони - Чернігівська, Хмельницька, Дніпропетровська та Житомирська області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук