Під час обшуку в Mossack Fonseca виявили мішки зі знищеними документами

СвітАндрій Стець, 23 квітня 20160
Під час обшуку в Mossack Fonseca виявили мішки зі знищеними документами
фото Reuters

Панамські слідчі в п'ятницю, 22 квітня, провели обшук в офісі фірми Mossack Fonseca, під час якого виявили сумки з розрізаними в шредері документами. Про це повідомляє Reuters.

«Ми вилучили велику кількість доказів», - заявив слідчий у справах організованої злочинності Хав'єр Карабалло.

У свою чергу Mossack Fonseca заявила, що всі знищені документи зберігаються в електронному вигляді і слідчі вже отримали їх копії в ході минулих обшуків. Характер і цінність документів для слідства поки не уточнюються.

Нагадаємо, на початку квітня Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) оприлюднив розслідування «Панамські документи», в якому йдеться про численні офшорні компанії, які використовуються лідерами держав, політиками, відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайтах даних, що включають 11,5 млн документів, викрадених з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів в світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Документи охоплюють період з 1977 по 2015 років. Основна тематика розслідувань, проведених на основі «панамських документів», - наявність прихованої власності політиків і пов'язані з цим конфлікти інтересів і дані про секретні офшорі компанії.

Розслідування вже призвело до масштабних наслідків: прем’єр-міністр Ісландії після «офшорного скандалу» подав у відставку; Великобританія, Нідерланди, США, Австрія, Німеччина, Індія, Китай і Україна проводять перевірки за опублікованими фактами. Публікація документів триває.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук