Пинзеник припускає, що Програма економічних реформ написана для МВФ

Економіка3 червня 20102021

Представлена п’ятирічна Програма економічних реформ - в цілому добротний професійний документ, здатний вивести країну з тупикової ситуації, дати поштовх економічному розвитку і підвищенню рівня життя наших громадян.

Так прокоментував Програму економічних реформ на 2010-2014 роки екс-міністр фінансів, голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник.

При цьому Пинзеник зазначив: "Виникає єдине, але ключове в умовах України питання: чи читали документ в уряді, чи є у цієї програми замовник (споживач), чи є політичний запит на запропоновані реформи?".

"Відповідь на це питання легко знайти в діях, які декларувала, декларує, а головне, робить нинішня влада. Тому що вони діаметрально протилежні до тих, які закладені в Програмі", - наголосив він, повідомляє Економічна правда.

Яскравим прикладом цього екс-міністр називає Державний бюджет на 2010 рік.

Програма реформ передбачає скорочення дефіциту бюджету в поточному році до 5,3% ВВП з тим, щоб при щорічному скороченні його на 1% довести дефіцит до рівня 2% ВВП в 2013-2014 роки.

Водночас, за підрахунками Пинзеника, реальний дефіцит бюджету-2010 складає майже 16% ВВП.

"Саме така сума дефіциту "набігає" поряд з офіційною цифрою бюджету в 57,7 млрд. гривень, враховуючи витрати на рекапіталізацію банків, дотацію на газ, суми завищених прибутків бюджету і так далі", - сказав він.

"Складається враження, що підготовлений документ має єдине призначення - Міжнародний валютний фонд, можливість отримання коштів від нього. Тому що за умови відсутності політичного запиту на зміни, правильні наміри так і залишаються на папері, а п’ятирічка реформ помре, так і не народившись - перетвориться на утопію", - резюмував Пинзеник.

Як відомо, 2 червня Президент Віктор Янукович оголосив про початок реалізації першого етапу економічних реформ в Україні.

Програма економічних реформ на 2010-2014 роки, розроблена і схвалена Комітетом з економічних реформ при Президентові України, реалізовуватиметься у три етапи: 2010 рік, 2011-2012 роки та 2013-2014 роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • хохол 3 червня 2010, 20:08

  Чeрнобыльские анекдоты Три стадии лучевой болезни: Первая - выпадение волос Вторая - покраснение кожи Третья - не растет трава на могиле... Снова популярны песни А. Пугачевой ``Улетай туча`` и ``То ли еще будет``. Чер-Нобылевская премия. Если с мужем что-то ``нэ тэ`` - обращайтесь в МАГАТЭ. Дожились украинцы - ни в кармане, ни в ширинке... Если вас обнимает киевлянин и вы почувствовали что-то твердое, не радуйтесь - это может быть дозиметр. Министерство охраны здоровья СССР предупреждает: в связи с повышенной радиацией и пониженной потенцией - просьба к женщинам более трeх минут не сопротивлятся. Все евреи до второго, Уезжают в Комарово, А украинец-балбес Бетонирует АЭС. Предложение: Переименовать Украину в Померанию. Установить,что гербом Померании будет двуглавый хохол.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук