«Пишіть заяви на звільнення»

У Львові вимагають закрити три відділення російських банків

ЕкономікаНазарій Тузяк, 17 серпня 201522190
«Пишіть заяви на звільнення»
Вхід до «ВіЕс банку» на вул. Грабовського, 11

Чотири львівські громадські організації розпочали безстрокову акцію протесту проти російських банків. У понеділок, 17 серпня, «ВіЕс банку», «Сбербанку Росії» та «ВТБ банку» поставили вимогу впродовж наступних семи днів закрити свої відділення.

«Буквально вчора я отримав кілька анонімних листів про те, що невідомі патріоти України через два тижні вдадуться до рішучих і радикальних дій. Тому сьогодні ми виконуємо умовно правоохоронну функцію і попереджаємо конфлікт. заявив під час мітингу біля споруди «ВіЕс банку» керівник ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський. На жаль, ми не можемо встановити цих невідомих осіб, не можемо встановити, до яких саме дій вони вдадуться, тому ми передаємо своє звернення банку для того, аби він просто виселився із цього приміщення».


На мітингу було багато хлопців спортивної зовнішньості з клубу «Легіон»

У мітингах взяли участь близько 50 активістів громадських організацій «Рабів до раю не пускають», «Розвиток громади»,«Самооборона львівського Євромайдану» та «Всеукраїнської координаційної ради майдану». Як вдалося з'ясувати ZAXID.NET, більшість учасників акції є членами спортивного клубу «Легіон». Зазначимо, що ця акція збіглася в часі зі скандалом навколо приміщення фітнес-центру мережі «Sport life», яке через порушення кредитних умов намагався відібрати «ВіЕс банк».

Іван Спринський пояснив, що рух «Економічний бойкот», який часто проводить подібні акції, приєднається до цих мітингів пізніше після 20-го числа. Сам керівник «Економічного бойкоту» Олег Радик розповів ZAXID.NET, що відмовився від участі, оскільки хоче спершу з'ясувати, що насправді відбулося на Сихові за участі «ВіЕс банку».

«Запрошували в останній момент, а оскільки ми такі акції готуємо грунтовно, то відмовилися. Це одна причина. А друга хочемо спершу розібратися в тій ситуації, що виникла на Сихові за участі «ВіЕс банку». Не хочу вляпатися в історію - все-таки два роки працюємо із бойкотами. Тому дуже хочу спершу розібратися в ситуації, щоб нас ніхто не використовував. Але звичайно, такі ініціативи я вітаю ми ж не маємо ліцензії на бойкот».


Активісти розписують вхід до відділення «Сбербанку Росії» на просп. Чорновола

Також Олег Радик пояснив, що ці громадські організації, які сьогодні вийшли на акцію протесту, раніше не брали участі у бойкоті російських банків, однак долучалися до бойкотування Alfa jazz fest.

«Не можу підозрювати своїх товаришів по громадському руху, але я особисто краще подмухаю на холодне. Тим більше, що мені дуже несимпатичні люди, які боряться з «ВіЕс банком» так само, як і не подобається сам той банк. Але я не маю фактів, що цих людей використовують. Можливо, те, що вони зараз почали ці акції, пов'язано з тим, що про банки почали більше говорити через той же конфлікт на Сихові, а можливо, такі акції просто стали модними».


За мітингом біля «ВіЕс банку» спостерігали близько 8 міліціонерів

Цікаво також, що адміністрація «ВіЕс банку» знала про цю акцію заздалегідь. Це єдиний банк, який запросив представників громадських організацій всередину обговорити вимоги. У «Сбербанку Росії» заяву з вимогами приклеїли до вітрини банку, а у «ВТБ банку» її передали директору відділення.

Як стало відомо ZAXID.NET, активісти подали дві заявки на проведення мітингів. Одна акція мала відбуватися біля приміщення «ВіЕс банку», інша поблизу «Сбербанку Росії». Обидві мали тривати до 19:00, заявлена кількість учасників 50-100 осіб. Втім, найчисельнішим був перший мітинг (біля «ВіЕс банку»), в якому взяли участь близько 50 осіб. Аналогічні акції біля «Сбербанку Росії» і «ВТБ банку» зібрали значно менше активістів.


Вимоги активістів, які вони передали адміністраціям банків

Один із організаторів події голова ГО «Розвиток громади» Олег Долінський заявив, що такі ж акції пізніше проводитимуть і щодо інших російських компаній. «Окрім акції біля банків ми готуємо також звернення до депутатів та органів влади, аби вони проконтролювали законність діяльності установ Російської Федерації. Ми маємо показати людям, які компанії є проросійськими», - заявив Долінський.

Нагадаємо, 11 серпня російський «ВіЕс банк» через недотримання кредитних умов намагався захопити фітнес-центр мережі «Sport life» на вул. Зубрівській, 38. Інвестор ПП «Шива», якому й належить приміщення на Зубрівській, Віталій Ломакович під час прес-конференції щодо тих подій підкреслював, що йдеться про конфлікт з російським банком. Втім, керівник «Бойкотного руху» Олег Радик, відомий організацією акцій протесту проти виробників із РФ, закликав не втручатися в цей конфлікт, оскільки в ньому є вина двох сторін.

Сам «Бойкотний рух», який був відсутній на сьогоднішній акції, раніше вже проводив протести проти російських банків у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук