Після критики у соцмережах львівський військкомат видалив сторінку з Facebook

Правозахисники розкритикували публікацію персональної інформації близько 15 тис. осіб, яких підозрюють в ухилянні від призову

СуспільствоНазарій Тузяк, 23 листопада 201739217
Після критики у соцмережах львівський військкомат видалив сторінку з Facebook
Актуальна сторінка Львівського військкомату, на якій опублікували персональні дані 15 тис. осіб, стала недоступною після 23:30

Львівський обласний військовий комісаріат, який сьогодні, 22 листопада, опублікував списки осіб, які ухиляються від призову, після критики закрив сторінку на Facebook. Актуальна сторінка обласного військкомату виявилася недоступною після 23:00 (у соцмережі доступна лише стара сторінка, яка не оновлюється від лютого 2016 року).

Ймовірною причиною такого кроку стала критика у соцмережах розголошення персональних даних, зокрема імен, прізвищ, по батькові, дат народження та місця реєстрації осіб, яких військкомат підозрює в ухилянні від призову.

Усю цю інформацію почали публікувати 22 листопада після завершення прес-конференції про підсумки призову. Загалом на сторінці Львівського обласного військового комісаріату з'явилося кілька десятків постів, в яких згадали близько 15 тис. прізвищ.

Такий крок викликав хвилю критики, зокрема серед юристів та правозахисників. Під одним із постів на сторінці військомату представник Офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко написав, що адміністратор сторінки порушив законодавство і буде за це відповідати.

«Шановний автор цього посту! Ви скоїли адміністративне правопорушення та будете притягнуті до відповідальності на підставі статті 188-39 КУПАП та закону «Про захист персональних даних». Вимагаю завтра відповідальну особу обласного комісаріату з'явитися до Наталії Малих та Світлани Маковецької [представники омбудсмена – ZAXID.NET] для надання пояснення по суті неправомірного поширення персональних даних осіб», ‒ написав Богдан Крикливенко.

Львівський обласний військовий комісаріат опублікував кілька десятків постів із персональними даними осіб, яких підозрюють в ухилі від служби

У коментарі ZAXID.NET експерт «Центру громадської адвокатури» Богдан Зелений заявив, що публікація списків підозрюваних в ухилянні від призову є порушенням прав людини і Конституції.

«Представники військового комісаріату у цій ситуації – неправі. Не можна говорити про людей, що вони ухиляються від призову, поки це не встановить суд. Військові мали б утриматися від подачі інформації саме у такій формі. Щодо персональних даних (імені, прізвища, дати народження), то їх можна оприлюднювати лише зі згоди особи. Навіть у рішеннях суду, які публікуються у Єдиному держреєстрі судових рішень, прізвища осіб, визнаних винними, все одно приховані», – пояснив Богдан Зелений.

Водночас зараз у Facebook залишається доступною стара сторінка військомату, яка не оновлюється від лютого 2016 року.

Зазначимо, що це не перший випадок критики правозахисниками методів львівського військкомату. На початку листопада працівники військкомату організували у популярному серед молоді провулку облаву на призовників. Це викликало шквал обурення, відтак вже за кілька днів всі причетні до організації облави сторони відхрестилися від своєї ініціативи.

P.S. Вранці 23 листопада військовий комісар Львівщини Олександр Тіщенко заявив, що сторінка комісаріату відновить свою роботу.

«Сторінка Львівського обласного військового комісаріату у соціальній мережі фейсбук на даний момент не працює, у зв’язку з блокуванням значної частини матеріалів, проте найближчим часом відновить своє функціонування», – написав на своїй сторінці у Facebook Олександр Тіщенко, зазначивши, що після відновлення там знову будуть списки призовників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук