Після скасування мораторію юридичним особам не продаватимуть сільські землі

Економіка9 червня 20115441

На першому етапі після скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення учасниками цього ринку будуть громадяни, фермерські господарства та держава в особі спеціально уповноваженого органу. Юридичні особи на першому етапі не матимуть права купувати сільськогосподарські землі.

Про це 9 червня під час відеоконференції на тему: «Земельна реформа: проблеми та перспективи» повідомив перший заступник міністра аграрної політики Микола Безуглий, інформуючи про нове у законопроекті «Про ринок земель сільськогосподарського призначення».

Микола Безуглий повідомив: «На першому етапі обмежуємо право набувати у власність сільгоспземлю іноземцям та іноземним компаніям». За його словами, це робиться для того, щоб захистити інтереси українських виробників. Крім цього, після скасування мораторію за проектом реформи одразу не набудуть права купувати-продавати сільськогосподарські землі і юридичні особи.

М.Безуглий прокоментував це так: «Засновниками або власниками, співвласниками великої кількості акціонерних товариств, ТзОВ, та ПП в Україні є іноземці чи іноземні компанії. Тому ми для юридичних осіб на першому етапі вводимо теж обмеження. Існує висока ймовірність, що якщо відкрити хоча б один шлях для іноземців, вони швидко скуплять кращі землі».

Проте, за його словами, такий підхід не означає, що компанії з іноземним капіталом взагалі не зможуть працювати на українській землі.

«Право брати в оренду землю не обмежується. Саме цим правом іноземні компанії користуються зараз. І, з нашої точки зору, оренда у ближчі роки буде головним інструментом залучення земель у сільгоспвиробництво», – сказав М. Безуглий.

Водночас перший заступник міністра АПК прогнозує, що якщо депутати Ради  консолідуються, то зняття мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель можливий з 1 січня 2012 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук