Після зміни Конституції президент зможе припиняти повноваження органів місцевого самоврядування

Президент України Петро Порошенко заявляє, що в проекті змін до Конституції України у частині децентралізації передбачено право глави держави на розпуск органів місцевого самоврядування і це нормальна практика, що використовується в багатьох європейських країнах. Про це він заявив, представляючи проект змін до Конституції в частині децентралізації 1 липня, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Принципово важливим вважаю право президента, як гаранта територіальної цілісності, на миттєву реакцію у вигляді прийняття рішення про припинення повноважень. Венеціанська комісія право на таке, цитую, «більш швидке і ефективне втручання» визнала цілком обґрунтованими і підтримала. Право розпуску органів місцевого самоврядування органами центральної влади властиве багатьом європейським демократіям. Щоправда, користуються вони цим правом мало і я як оптиміст прогнозую, що і в Україні це не буде поширеною практикою», – сказав він.

Пропоновані зміни, за його словами, дають можливість президентові, Конституційному Суду і Верховній Раді спільними зусиллями притягнути до відповідальності ті ради, які «згрішать сепаратизмом і створять загрозу суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки України».

«Президент, як гарант Конституції, може припинити повноваження ради або голови ради, або голови громади, Конституційний суд дає правову оцінку, а Верховна Рада приймає рішення про призначення позачергових виборів відповідної ради або голови», – розповів він.

 Порошенко зазначив, що є вичерпний перелік підстав для застосування цього права.

«Це порушення Конституції щодо суверенітету, територіальної цілісності і загроза національній безпеці», – уточнив він.

Водночас, відповідаючи на запитання про те, яким чином у новій Конституції буде прописана процедура імпічменту президента, Порошенко сказав: «У новій Конституції процедура імпічменту прописана. Якщо ви маєте на увазі, що мають бути внесені відповідні зміни до законодавства, я не виключаю, що це може зробити Верховна Рада».

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко пообіцяв до кінця дня 1 липня передати на розгляд Верховної Ради проект змін до Конституції в частині децентралізації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук