Пісного повернули у гру
Суспільство

Пісного повернули у гру

Що стоїть за призначенням «Антибіотика» в СБУ?

АК, ВР, ПО, 26 вересня 2015 14518 8
фото Андрія Поліковського

Колишній керівник одного із ключових департаментів МВС України Василь Пісний, звільнений з посади після скандалу з незаконною «прослушкою» заступника міністра, тепер працює в СБУ. Призначення в українську спецслужбу людини з такою репутацією як у Пісного мусить мати якесь логічне пояснення. 

Інформацію про призначення Василя Пісного в СБУ офіційно підтвердив керівник управління роботи з особовим складом СБУ А.Забарний. В офіційній відповіді на запит ZAXID.NET за його підписом вказано, зокрема, наступне: «Повідомляємо, що за обліком кадрів СБУ Пісний Василь Михайлович проходить військову службу у Службі безпеки України».

Водночас в СБУ відмовились розкрити інформацію про те, у якому структурному підрозділі, де саме, з якого часу і на якій посаді служить Василь Пісний, визначивши ці дані як інформацію з обмеженим доступом.

Втім, можна впевнено припустити, що призначили Пісного недавно, адже ще на початку липня в СБУ негативно відповіли на запит про Пісного.

Як випливає із свіжої відповіді СБУ Пісний працює там в якості військовослужбовця, тобто зі збереженням свого звання генерал-лейтенанта після відповідної переатестації.

Відомо також, що Василь Пісний призначений заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ – це так зване управління «К». Рішення про призначення на посаду такого рівня приймає особисто нинішній керівник СБУ Василь Грицак. Цю інформацію ZAXID.NET на умовах анонімності підтвердив високопоставлений офіцер СБУ.

Повернення в орбіту правоохоронних органів Пісного, звільненого у січні цього року зі скандалом з МВС, мусить мати якесь пояснення.  За інформацією сайту «24», умовою призначення Пісного на цю посаду міг стати пошук компромату на міського голову Львова та лідера партії «Самопоміч» Андрія Садового.

Свого часу, у березні 2014 року, ще очолюючи департамент  держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василь Пісний заявляв, що оприлюднить сенсаційні факти масового розкрадання бюджету Львова під час Євро-2012 та проведення ремонту міських доріг, але так нічого і не оприлюднив.

Судячи з усього, після свого нового призначення жодного нового компромату Пісний не знайшов, а тому вирішив поновити розслідування давніх кримінальних справ, порушених у 2013-2014 роках. Усі ці справи були закриті за відсутністю складу злочину, але їх поновлення дає хоч якийсь шанс використати їх у виборчій кампанії.

За нашими даними, зараз поновлене розслідування двох кримінальних справ у структурі ДСБЕЗ, які стосувалися проектування «Арени Львів» і ремонту міських доріг до Євро-2012. Офіційного підтвердження цієї інформації отримати не вдалось.

Нагадаємо, що самого Василя Пісного, відомого у певних колах як «Антибіотик» (про що він сам розповідав журналістам), ЗМІ неодноразово підозрювали у корупції. Окрім того, у середині 1990-х Василь Пісний навіть відсидів певний час у в`язниці, провівши п`ять місяців у СІЗО за звинуваченням у рекеті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук