Події в Україні змушують ЄС задуматись над політикою оборони, - Ештон

СвітВіра Карпінська, 27 березня 201411530
Кетрін Ештон

Верховний представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки та оборони Кетрін Ештон заявила, що питання оборони важливі для Євросоюзу з багатьох причин, однак останні події в Україні нагадують, що ці питання мають велике значення з огляду на безпеку громадян.

Про це вона сказала на щорічній конференції з питань європейської оборони, яку організувало Європейське оборонне агентство (ЕОА).

Ештон зазначила, що однією з найцінніших і сильних сторін оборони ЄС є комплексний підхід.

«Мова йде про ефективне поєднання дипломатичних, військових, політичних, фінансових та інших інструментів. Але найбільше - про найширше бачення того, що включає в себе безпеку», - пояснила верховний представник ЄС.

Відтак, зазначила вона, комплексність означає інвестування в галузі раннього попередження, бойової готовності і запобігання конфліктів, але також у кризове реагування, стабілізацію, миротворчість і політичний діалог.

«Це також означає систематично і тісно співпрацювати з партнерами по всьому спектру питань, які можуть становити загрозу безпеці», - сказала Ештон.

Вона вважає, що односторонні дії Росії «можуть поставити під сумнів чотири десятиліття довіри і загальних принципів в Європі».

«Ми повинні скористатися моментом, щоб висловити те, що це означає для ЄС: що ми можемо зробити, щоб запобігти подібній ситуації, як ми можемо найкращим чином реагувати на неї і як ми повинні самі бути організовані та оснащені в умовах мінливого​​стратегічного і геополітичного середовища», - заявила верховний представник ЄС.

Ештон наголосила, що ЄС продовжить використовувати всі дипломатичні і політичні засоби для стабілізації ситуації в Україні.

Вона запевнила, що ЄС та його держави-члени будуть «наполегливо працювати, щоб допомогти гарантувати життєздатне і стійке економічне майбутнє для України і забезпечити стабілізацію країни та її інститутів в ці найважливіші дні».

За її словами, відповідь ЄС на події в Україні була зваженою, але рішучою. «Але ми також чітко дали знати, що будь-яка подальша ескалація призведе до конкретних і серйозних економічних санкцій», - зазначила Ештон.

Вона нагадала, що це питання обговорювалося 26 березня на саміті ЄС-США, і сторони домовилися продовжувати консультації та координацію дій з цієї проблеми.

Глава дипломатії ЄС зробила висновок, що «події останніх тижнів також нагадують нам про те, що мир і стабільність в Європі можуть бути більш крихкими, ніж всі ми сподіваємося».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук