Поліція назвала найпопулярніші в Україні наркотики

Наркозалежні в країні найбільше вживають трави конопель та макової соломки

В Україні є популярним недороге наркотичне зілля

Психотропні продукти, одержані з частин конопель, або канабіс, є найпопулярнішим наркотиком в Україні, на другому та третьому місцях – опіати і стимулятори амфетамінового ряду. Про це в інтерв'ю «112 каналу» повідомив начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.

«В Україні найпоширеніший наркотик, як і в усій Європі, це канабіс. Аудиторія – молодь. Потім за популярністю йдуть опіати: опіум, макова соломка, їхні синтетичні аналоги – такі, як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду: амфетамін, метамфетамін, екстазі. І тільки тоді нові психоактивні речовини... Це синтетичні аналоги традиційних. По суті це ті самі наркотики, тільки не внесені до Списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», – розповів поліцейський.

Кіхтенко додав, що постачання наркотиків по міжнародних каналах за допомогою кур'єрів найчастіше здійснюють з Латинської Америки та Азії.

«Кокаїн, наприклад, зазвичай постачається авіатранспортом з країн Латинської Америки у потайних відділеннях багажу або у власному тілі так званими кур'єрами-ковтачами, героїн – з країн Азії, нові психоактивні речовини – з Китаю міжнародними поштовими відправленнями», – сказав він.

При цьому Кіхтенко зазначив, що героїн і кокаїн зазвичай прямують транзитом до Європи.

«Європейці, маючи більший достаток, якщо говорити про опіати, воліють вживати героїн. А у нас героїн так не поширений, тому що є дешевші аналоги. Тому постачання героїну відбувається переважно транзитом у Європу. Якщо говорити про кокаїн – те саме. У більш розвинених країнах він доступніший і популярніший. У нас же публіка, яка споживає його, – це, як правило, певне коло фінансово забезпечених людей. Тому він і вважається так званим «елітним» наркотиком», – заявив Кіхтенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук