МОЗ назвало кількість ін’єкційних наркоманів в Україні

За оціночними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а з урахуванням поширення нових форм наркотичних речовин кількість осіб, що залежні від наркотиків, набагато більша, сказала начальниця сектору замісної підтримувальної терапії Центру громадського здоров'я МОЗ України Ірина Іванчук.

«На сьогоднішній день, за оціночними даними, в Україні налічується 346 тисяч осіб, які вживають наркотичні речовини ін'єкційно – це опіоїди або стимулятори. Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома», – розповіла Іванчук у середу, 27 червня, яку процитувала агенція «Укрінформ».

Вона зазначила, що вживання наркотиків безпосередньо пов'язане з поширенням таких хвороб, як ВІЛ/СНІД, гепатити В і С , інфекцій, що передаються статевим шляхом. За словами експертки, зв'язок у цьому випадку зумовлений використанням нестерильних інструментів при ін'єкціному вживанні, а також небезпечними сексуальними практиками, які поширені у наркозалежної молоді, зокрема вживання наркотиків під час сексу.

На її переконання, зараз важливо запобігати також і негативним наслідкам вживання наркотиків, тому необхідно забезпечити доступ до програм профілактики, доступ молоді до презервативів, діагностику ВІЛ та лікування, яке довело свою ефективність.

Як зазначила на брифінгу психологиня Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Оксана Придатко, вживання наркотиків має і соціально-психологічні наслідки.

«Суттєво порушуються функції, які потрібні для навчання молодої людини. Виникають ситуації, коли батьки забирають дітей з навчальних закладів чи переводять їх до простіших, щоб дитина могла завершити освіту. Коли дитина починає вживати такі наркотичні засобі, як амфетаміни, марихуану чи солі, дитині важко вчитися», – сказала Придатко.

Вона наголосила, що батьки повинні знати про ознаки вживання наркотиків, і це не тільки якісь клінічні прояви, як розширені зіниці чи зміни в шкірному покриві. За її словами, батьки повинні звернути увагу і на те, з ким їхня дитина спілкується, скільки часу перебуває поза домом, чи не зникають з дому цінні речі і гроші тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук