Половина українців проти дистанційного навчання через коронавірус
Українці вважають зниження рівня успішності дітей і нестачу уваги вчителів головними мінусами дистанційного навчання
Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією. Підтримали цей крок 32% громадян. Такими є результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
Найістотнішими проблемами, з якими стикнулися люди в Україні у зв’язку із переходом на дистанційне навчання, є:
- зниження рівня успішності дітей (26%),
- брак уваги учителів до потреб дітей під час навчання (22%)
- технічні проблеми: погана якість Інтернету (21%) чи відсутність пристроїв для онлайн-навчання (19%).
Про брак технічних засобів зазначають близько 20-30% громадян у невеликих містах (до 100 тис мешканців).
На думку більшості українців, головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки. 11% вважають, що відповідальність за цей процес має нести Президент України.
Категорично негативних оцінок найбільше у Південному (29%) та Східному (28%) регіонах.
Також 67% українців підтримують систему вступу до ВНЗ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Не підтримують її лише 14%.
«Щодо причин такої підтримки, близько 70% громадян погоджуються, що ЗНО поставило усіх абітурієнтів у рівні умови, також близько 60% говорять, що ЗНО дозволило зменшити рівень корупції при вступі до ВНЗ. Така думка переважає у всіх регіонах, хоча у Східному та Південному регіоні близько 28% не вважають, що ЗНО дозволило зменшити рівень корупції», – йдеться у дослідженні.
Як інформував ZAXID.NET, у Міносвіти та Міністерстві охорони здоров'я неодноразово запевняли, що з 1 вересня учні повернуться до шкіл. Так, 29 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що більшість дітей зможуть піти до закладів освіти з вересня.
30 липня МОЗ оприлюднило правила навчання у школах під час карантину.