Польща через протест ветеринарів може залишитися без м’яса

Економіка5 січня 20114181

Ветеринари зі всієї Польщі розпочинають великий протест через конфлікт із Міністерством сільського господарства. З п'ятниці вони не будуть проводити перевірки забійних тварин і м'яса.

Про це повідомив Кшиштоф Матрас з Головної лікарсько-ветеринарної палати Польщі, пише Gazeta Wyborcza.

Міністерство оголосило про зниження оплати для ветекспертів за огляд тварин перед забоєм. Таким чином міністр Марек Савіцкі намагався знизити видатки аграріїв. Однак після нововведення ветеринари за день втрачатимуть до 100 злотих свого доходу.

Огляд тварин, згідно з законом, повинні проводити повітові ветеринарні інспектори, проте вони не в стані виконати весь об’єм роботи. Тому інспекції підписують договори з приватними ветеринарами, які мають право видавати довідки про огляд. Після прийняття міністерством рішення про зниження вартості такої довідки, Державна лікарсько-ветеринарної палата зобов’язала приватних ветеринарів, які в обов’язковому порядку є її членами, не підписувати договорів з районними ветеринарними лікарями.

Міністр Марек Савіцкі у відповідь скасував довідки про обов’язковий огляд для тварин, чим забрав у ветеринарів одне головних джерел доходів. Ветеринари сприймають таку позицію уряду, як оголошення війни.

Кшиштоф Матрас також додав, що у зв’язку з цим за кілька тижнів у магазинах може відчутно зменшитись кількість м’яса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук