Польща проведе дослідження місця пам'ятника УПА в Грушовичах

СвітАндрій Стець, 15 травня 20187112
Місце, де стояв пам'ятник УПА у селі Грушовичі

Інститут національної пам'яті Польщі протягом 24 – 25 травня проведе археологічні дослідження на кладовищі в селі Грушовичі неподалік Перемишля, щоб з'ясувати, чи поховані там члени Української повстанської армії. Про це у вівторок, 15 травня, повідомляє «Польське радіо».

«Мета запланованого дослідження полягає в тому, щоб з'ясувати, чи є в середовищі існування до 26 квітня 2017 року пам'ятник, присвячений діяльності УПА, поховання членів цього українського формування», – йдеться в повідомленні.

У відомстві повідомили, що про намір провести дослідження був проінформований посол України в Польщі та Об'єднання українців у Польщі, а їх представники запрошені до участі в роботі в якості спостерігачів.

Однак, на думку відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті Святослава Шеремети, інформування про плановані дослідження «за тиждень до їх початку, щонайменше, неправильно».

«Не кажучи вже про узгодження з українською стороною самого факту проведення досліджень відповідно до міжурядової угоди та узгодження їх терміну. Зараз в українських фахівців, які можуть оцінити ці дослідження на професійному рівні, є вже заплановані інші експедиції. Як бачимо, польська сторона не хоче діалогу і розуміння. Це прикро, але вже не дивно», – заявив він.

Нагадаємо, 27 квітня минулого року на місцевому кладовищі у селі Грушовичі поблизу Перемишля за підтримки місцевої влади демонтували пам’ятник воякам УПА, які загинули у боях в околицях Перемишля. Роботи з демонтажу очолив президент ультраправого Руху народового у Підкарпатському воєводстві Марек Кульпа. Монумент був зведений у 1994 році, але згодом поляки вирішили, що він встановлений незаконно і має бути знесений.

У липні 2017 року хрест із пам'ятника воякам УПА у Грушовичах відновили. Однак тепер він присвячений українцям, які у 1943-45 роках рятували поляків від УПА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук