Польська компанія заблокувала монополізацію газопроводу OPAL росіянами

ЕкономікаРоман Ганкевич, 9 березня 20173250
Польська компанія заблокувала монополізацію газопроводу OPAL росіянами
фото Reuters
Компанія PGNiG на рік заблокувала проведення аукціонів на використання максимальних потужностей газопроводу OPAL

Польська нафтогазова компанія PGNiG на рік заблокувала проведення аукціонів щодо використання максимальних потужностей газопроводу OPAL - наземного відгалуження газопроводу «Північний потік». Про це під час прес-конференції в середу, 8 березня, заявив голова PGNiG Пьотр Возняк, пише «Укрінформ».

Як зазначається, такий мораторій на проведення аукціонів фактично не дозволив «Газпрому» монополізувати використання цього трубопроводу. «Нам вдалося заблокувати аукціони щодо використання газопроводу OPAL до березня-квітня наступного року. На цей газопровід не можна буде оголошувати аукціони на використання його потужностей на 15 років в обсягах більших, ніж це робилося донині. Нам вдалося заблокувати цю ініціативу росіян», - повідомив Возняк.

Він також заявив, що PGNiG вимагає від Єврокомісії дій, які гарантуватимуть енергетичну безпеку ЄС і даватимуть рівні можливості доступу до цього газопроводу.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2016 року Єврокомісія ухвалила рішення, яке дозволяє російському «Газпрому» збільшити обсяги постачання газу через «Північний потік» та німецький газопровід OPAL. Росіяни зможуть використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід.

Уряд Польщі та PGNiG оскаржили у суді ЄС це рішення Єврокомісії, оскільки, на думку польської сторони, ця ситуація створює загрозу безпеці постачання газу до ЄС і породжує серйозні ризики для безпеки постачання газу для Польщі через залежність від одного джерела постачання газу з Росії. У суперечці з Єврокомісією на боці Польщі виступає український «Нафтогаз» та український уряд. Натомість, на боці Єврокомісії у цій суперечці вирішив стати «Газпром».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук