Понад 50 країн домовилися про скасування банківської таємниці
На проведеному в Берліні 28 і 29 жовтня 7-му Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією в податкових цілях представники 51 країни підписали угоду, що передбачає щорічний автоматичний обмін даними про рахунки нерезидентів. В такий спосіб буде країни будуть боротися з приховуванням прибутків в офшорах. Уперше такий обмін відбудеться у вересні 2017 року.
«Банківська таємниця в своїй колишній формі вже застаріла. Вона більше не вписується в епоху, коли громадяни, натиснувши кнопку в інтернеті, можуть переміщати свої гроші по всьому світу», – цитує Deutsche Welle слова міністра фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.
Він переконаний, що із введенням нового механізму, ухилення від сплати податків стане набагато важче.
Згідно з нововведенням, фіскальні органи зобов’язуються запитувати у місцевих банків інформацію про рахунки нерезидентів та автоматично переправляти її в податкові органи тих держав, в яких ці іноземці проживають. Передачі підлягає, насамперед, ім’я та податковий номер власника рахунку, а також інформація, що стосується вкладів процентного доходу, дивідендів, доходів від продажу активів і певних видів страховок. Надавати таку інформацію зобов’язані не тільки банки, але і всякого роду фінансові компанії, інвестиційні фонди і трасти, які займаються довірчим управлінням капіталу.
Берлінську угоду про автоматичний обмін інформацією підписали всі країни ЄС, включаючи Люксембург, який всіляко прагне позбутися іміджу податкового оазису, а також, наприклад, такий європейський офшор, як Ліхтенштейн.
Про свою готовність виконувати положення угоди заявили також і ряд країн, які офіційно до неї не доєднались. Наприклад, США, Китай та Швейцарія. Всього ж, за даними міністерства фінансів Німеччини, в автоматичному обмін податковою інформацією готові брати участь майже 60 країн. шість десятків країн. Серед них і ті з Британських островів, що спеціалізуються на фінансових послугах - Гернсі, Джерсі, Мен, а також Бермудські і Кайманові острови.