Понад 55 держав заснували новий азіатський банк інфраструктурних інвестицій

СвітОксана Руда, 29 червня 20154210
Понад 55 держав заснували новий азіатський банк інфраструктурних інвестицій

У понеділок, 29 червня, у Пекіні підписано акт про створення Азіатського банку інфраструктурних інвестицій. Його учасниками є 57 держав, серед яких – Китай, Індія, Росія і Німеччина. Підписання акту відбулось на урочистій церемонії в Будинку народних зібрань, передає DW.de.

Статутний капітал АБІІ становить 100 млрд доларів. Китаю належить найбільша частка в новому банку – 20,06 відсотків, що дає йому право вето. Частка Індії становить 7,5 відсотків, Росії – 5,9 та Німеччині – 4,1 відсотка.

Агентство dpa зазначає, що Німеччина є четвертим за величиною інвестором АБІІ і тим самим – найважливішою державою-учасницею, що знаходяться за межами азіатського регіону. Вона внесе в статутний капітал АБІІ 900 мільйонів доларів і надасть кредитні гарантії на період з 2016 по 2019 роки на суму в 3,6 млрд доларів.

США і Японія відмовилися від участі в АБІІ. Критики вважають, що цей банк покликаний скласти конкуренцію Всесвітнього банку і Азіатського банку розвитку (АБР). Однак Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та інші країни наголошують, що АБІІ створюється в першу чергу на додаток до вже існуючих фінансових організацій, щоб забезпечити зростаючі потреби у сфері фінансування інфраструктурних проектів в Азії.

Очікується, що головою АБІІ стане колишній міністр фінансів Китаю Цзінь Ліцюнь. Новий банк, штаб-квартира якого перебуватиме в Пекіні, розпочне роботу наприкінці 2015 – на початку 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук