Понад половина заражень СНІДом на Львівщині сталася через незахищений секс

СуспільствоІрина Скіць, 8 вересня 20156890

За останні шість місяців у Львівській області понад половина заражень ВІЛ-інфекцією сталася через незахищений секс, ще 30% - унаслідок використання ін'єкційних наркотиків.

Про це сьогодні, 8 вересня, на прес-конференції розповіла головний лікар Львівського обласного центру СНІДу Мар’яна Служинська.

«В Україні епідемія ВІЛ-інфекції почала поширюватись серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Тому в суспільстві виробився стереотип, що ВІЛ-інфіковані особи – це наркомани. За останні роки відбулась зміна основного шляху передачі ВІЛ. На сьогодні в Україні домінує статевий шлях передачі захворювання», - розповіла лікарка.

Вона зазначила, що за останні півроку 51,2% ВІЛ-інфекцій у Львівській області передані статевим шляхом. Ще 30,3% хворих на ВІЛ інфікувались внаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, ще 18,4% інфікованих – діти, народжені ВІЛ-позитивними матерями.

Мар’яна Служинська  додала, що рівень поширення ВІЛ-інфекції у Львівській області станом на початок липня становив 111,6 особи на 100 000 населення водночас в середньому по Україні цей показник становить 322,4 особи на 100 000 населення.

Лікарка зауважила, хоча й рівень захворюваності на СНІД в Львівській області є порівняно низьким, цей показник можна ще суттєво зменшити.

«Проблема в тому, що в багатьох випадках лікарі пізно ідентифікують ВІЛ-позитивний статус пацієнтів, оскільки люди пізно до нас звертаються. Багато людей знають, що знаходяться або знаходились в ризикових ситуаціях, однак бояться пройти тест та дізнатись про свій ВІЛ-позитивний чи негативний статус», - сказала Мар’яна Служинська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук