Порошенко дозволив виділити понад ₴3 млрд на відновлення Донбасу

Зруйнована школа в окупованому терористами Луганську, липень 2014

Президент Петро Порошенко підписав зміни до прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, які дозволять спрямувати понад три мільярди гривень на відновлення об’єктів соціальної сфери та інфраструктури у Донецькій та Луганській областях.

«Ми зробили все можливе для того, щоб знайти понад 3 млрд гривень, які зараз будуть спрямовані до місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей, і будуть використані для якнайскорішого фінансування відновлення постраждалого Донбасу», – сказав він під час телемосту з Краматорськом Донецької області, де зібралося керівництво Донеччини та Луганщини, повідомила в четвер, 9 червня, прес-служба президента.

Президент наголосив, що російська агресія завдала величезної шкоди Україні: відібрала життя українських воїнів та мирного населення, зруйнувала будинки, школи, лікарні, дитячі садки та об’єкти інфраструктури. «Кожен громадянин, який пережив таке лихо, як окупація з щоденними обстрілами, втрату близьких чи тимчасову неможливість повернутися до рідної домівки, – має бачити, що держава піклується про нього», – сказав Порошенко.

За словами президента, насамперед кошти будуть спрямовані на ремонт та реконструкцію 21 опорної школи, на будівництво та відновлення 23 амбулаторій та 29 дитячих садків. Загальна вартість проектів з ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери складе понад 1 млрд гривень. Значна увага буде приділена об’єктам з водозабезпечення та водовідведення – фінансування передбачене для 113 таких об’єктів.

На Луганщині планують привести у робочий стан 60 кілометрів доріг, здійснити проектування, ремонт та відновлення 6 зруйнованих мостів. Також передбачені кошти на відновлення роботи обласного українського музично-драматичного театру.

«Всі кошти, які зібрані та спрямовані на Донбас, будуть контролюватися, і буде контролюватися ефективність інвестиції кожної копійки з цієї суми. Буде застосована система державних електронних закупівель ProZorro», – запевнив президент.

Він також нагадав про плани зі створення Фонду міжнародних партнерів України, який дозволить залучити додаткові фінансові ресурси для відновлення Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук