Порошенко назвав умови для набуття чинності закону про особливий статус Донбасу

Президент України Петро Порошенко заявив, що прийнятий парламентом закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набуде чинності тільки після виконання низки умов.

«Набрати чинності такий закон може тільки після виконання низки попередніх умов. Ці умови включають і роззброєння бойовиків, і виведення російських військ, і відновлення нашого контролю над всією лінією українсько-російського кордону, і проведення чесних, вільних та демократичних місцевих виборів. Хіба це не те, до чого ми прагнемо?» – сказав президент у своєму зверненні до українців щодо проекту змін до Конституції.

Він зазначив, що ні в законі, ні в проекті змін до Конституції «немає і не може бути ніякого особливого статусу для тих районів, ні слова немає про особливий статус Донбасу». «Замість цього і на Донбасі, і в усіх регіонах України місцеві громади нарешті отримають значно більше повноважень і можливостей», – сказав Порошенко.

Він додав, що в парламенті при розгляді проекту змін до Конституції «каменем спотикання» стала норма, яка міститься в перехідних положеннях Конституції. «А саме речення, в якому згадується закон про специфічний порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Цей закон депутати вже приймали двічі: спочатку його прийняла попередня Верховна Рада, а пізніше – удосконалила нинішня », - нагадав він.

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 липня Верховна Рада внесла в порядок денний і відправила в Конституційного суду зміни до Конституції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук