Порошенко підписав закон про ринок природного газу

ЕкономікаОксана Руда, 5 травня 201511101
Порошенко підписав закон про ринок природного газу
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про ринок природного газу». Про це повідомила 5 травня прес-служба голови держави.

Цей документ, ухвалений Верховною Радою 9 квітня, визначає правові засади функціонування ринку природного газу України та має на меті створити на ньому ефективне конкурентне середовище з урахуванням основних вимог законодавства ЄС.

Законом № 329-VIII встановлено, що ринок природного газу заснований на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання газу, а також здатний до інтеграції з ринками держав – сторін Енергетичного Співтовариства, зокрема шляхом створення регіональних ринків газу.

Документ закріплює усталені у Євросоюзі, економічно обґрунтовані підходи до організації роботи газового ринку та передбачає відокремлення функцій оператора від функцій видобувників та постачальників, чітке окреслення функцій держави та незалежність регулятора, а також вільне ціноутворення.

Зазначимо, це законопроект розробило Міністерство енергетики та вугільної промисловості України разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на виконання державної політики імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук