Порошенко попросив польського прем'єра не ображати ім'я Богдана Хмельницького

Минулого тижня Матеуш Моравецький порівняв Хмельницького з Гітлером

Петро Порошенко зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким у Мюнхені

Президент України в суботу, 17 лютого, зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким. У прес-службі глави держави повідомили, що розмова зокрема стосувався історичних питань.

Як зазначається, Петро Порошенко висловив свою занепокоєність щодо ухвалених нещодавно польським парламентом змін до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, що стосуються заборони «бандерівської ідеології» і закликав польське керівництво утриматися від кроків, які можуть поставити під загрозу позитивні зміни у двосторонньому діалозі з історичних питань.

«Президент Петро Порошенко також звернув увагу на вкрай шкідливий для українсько-польських взаємин характер заяв і оцінок діяльності українського гетьмана Богдана Хмельницького», - йдеться в заяві.

Також розмова йшла про співпрацю у сфері захисту культурної спадщини та увічнення місць пам'яті. Крім того, Порошенко і Моравецький говорили про координацію дій у протидії російській агресії, співробітництво в оборонній сфері, протидію будівництву «Північного потоку-2», гуманітарні питання.

Як відомо, правляча партія Польщі «Право і Справедливість» приділяє значну увагу питанням історії, безапеляційно наполягаючи на правильності свого погляду на події минулих років. Це, зокрема, призвело до погіршення відносин з Україною.

Нагадаємо, Матеуш Моравецький 11 лютого дозволив собі завуальовано поставити Богдана Хмельницького в один ряд з Гітлером. Тоді у Хелмі, під час промови, присвяченої польсько-єврейським відносинам, Моравецький процитував рабина, з яким спілкувався в Торуні. «Один з тамтешніх рабинів висловив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на «х» - Гітлера, Гіммлера і Хмельницького [польське читання - Hitler, Himmler і Chmielnicki]. Це герой для наших сусідів, а для нас - той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої», - сказав польський прем'єр.

За словами Моравецького, у єврейській історіографії повстання Богдана Хмельницького сприймається нарівні з Голокостом. «Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тис. убитих євреїв», - зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук