Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів Польщі, Іраку та Азербайджану

Петро Порошенко обговорив із новим послом Польщі Яном Пєкло перспективи розширення співпраці двох держав

Президент України Петро Порошенко прийняв у середу вірчі грамоти від послів Республіки Польща Яна Пєкло, Республіки Ірак – Бакір Ахмед Азіза Аль-Джафа та Азербайджанської Республіки – Азера Худаяр оглу Худієва. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

«У центрі уваги під час бесіди з послом Польщі Яном Пєкло були шляхи подальшого зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею. У цьому зв’язку Ян Пєкло наголосив, що Польща розглядає Україну і як стратегічного партнера, і як союзника в розвитку двосторонніх відносин та побудові мирної, демократичної та процвітаючої Європи», – зазначено у повідомленні.

Під час бесіди йшлося також про співпрацю в сферах безпеки і оборони, розширення торговельних зв’язків, посилення прикордонного співробітництва, взаємодію на європейському напрямку.

Сторони підкреслили прагнення до розвитку конструктивного діалогу з чутливих питань історичного минулого українського і польського народів. В цьому контексті співрозмовники привітали нещодавнє ухвалення парламентами двох країн спільної «Декларації пам’яті і солідарності».

Обговорювалися і питання підготовки офіційного візиту Петра Порошенка до Польщі у грудні цього року.

У ході розмови з новопризначеним послом Іраку Бакір Ахмед Азізом Аль-Джафом президент висловив зацікавленість України у розвитку двосторонніх відносин з Іраком, який є одним із найбільших імпортерів української продукції на Близькому Сході. Співрозмовники обговорили питання відновлення політичного діалогу та поглиблення торговельно-економічних контактів між двома країнами.

Фото: Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти посла Іраку Бакір Ахмед Азіза Аль-Джафа

Порошенко та азербайджанський посол Азер Худаяр оглу Худієв відзначили незмінність позицій України та Азербайджанської Республіки щодо обопільної підтримки суверенітету та територіальної цілісності обох країн у міжнародно визнаних кордонах.

Фото: Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти посла Азербайджану Азера Худаяр оглу Худієва

«Було позитивно оцінено високу динаміку українсько-азербайджанського діалогу. Сторони наголосили на важливості виконання домовленостей, досягнутих у рамках П’ятого засідання Ради Президентів України та Азербайджану та 11-го засідання Міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, які відбулися у 2016 році», – повідомили у прес-службі президента.

Зазначимо, 5 жовтня президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Швеції Мартіна Хагстрьома, Норвегії Уле Тер’є Хорпестада, Білорусі Ігоря Сокола, Кувейта Рашида Хаммада Аль-Адвані. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук