Порошенко скасував ПДВ з імпорту деяких ліків

ЕкономікаОксана Руда, 5 травня 201512740

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів і медичних виробів».

Затверджені Законом зміни до Податкового кодексу України передбачатимуть тимчасове, до 31 березня 2019 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та першого постачання зареєстрованих лікарських засобів та медичних виробів.

Законом також уточнені бюджетні програми в рамках виконання яких Міністерство охорони здоров’я укладає угоди зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, перелік яких визначено законом України «Про здійснення державних закупівель», на підставі яких укладаються договори і на підставі яких здійснюється ввезення на територію України або придбання на території України лікарських засобів і медичних виробів.

Окрім цього, положеннями закону передбачена відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги.

Зазначимо, перелік лікарських засобів та медичних виробів, які звільняються від оподаткування, встановлюється Кабінетом міністрів.

«Прийняття цього закону дозволить знизити вартість одиниці кожного окремого лікарського засобу та медичного виробу, що закуповуються міжнародними спеціалізованими організаціями. Закон дозволить здійснити закупівлю в рамках державного фінансування більшої кількості лікарських засобів та медичних виробів, та відповідно, надати необхідну допомогу більшій кількості пацієнтів», – розповіли у прес-службі президента.

Нагадаємо, 9 квітня за відповідний законопроект № 2151 проголосували 236 депутатів Верховної Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук