Порошенко відредагував зміни до Конституції перед внесенням їх до парламенту

Президент України Петро Порошенко заявив, що вніс деякі правки в проект змін до Конституції України перед подачею його в парламент.

«Я уважно ознайомився з текстом змін до Конституції, які надала Конституційна комісія, і, згідно з рішенням Конституційної комісії від 26 червня, вніс до нього деякі зміни», – йдеться в коментарі глави держави з приводу зареєстрованого у Верховній Раді проекту змін до Основного закону, який цитує прес -служба президента.

Як уточнив президент, це зміни до прикінцевих та перехідних положень, метою яких є забезпечення безперервного виконання функцій органів державної влади на період реалізації в Україні конституційної реформи.

Як йдеться у повідомленні президентської прес-служби, метою запропонованих змін до Основного Закону є відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізація повною мірою положень Європейської хартії місцевого самоврядування, принципів субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування. При цьому, запропоновані зміни відповідають встановленій у статті 1 Конституції України унітарній формі державного устрою.

Законопроектом пропонуються зміни в окремі положення Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою. Зокрема, пропонується поділ території України на громади, які є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України.

Повний текст змін можна почитати тут.

Як інформував ZAXID.NET, відповідний закон Порошенко зареєстрував у середу, 1 липня, однак на сайті парламенту він з’явився у четвер, 2 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук