Порошенко закликав надати Україні непостійне членство у Раді Безпеки ООН

Порошенко закликав ООН допомогти у вирішенні конфлікту на Донбасі

Порошенко закликав надати Україні непостійне членство у Раді Безпеки ООН
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко закликав ООН надати допомогу у вирішенні конфлікту на Донбасі і зазначив, що успішне вирішення ситуації продемонструє світовій громадськості ефективність організації. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

«На Донбасі наші Збройні сили і добровольці борються з російською агресією і на жаль, сьогодні Україна потребує допомоги ООН і я вважаю, що ми зможемо знайти спільний підхід, і успіх нашої координації буде найкращим сигналом всьому світу з приводу ефективності Організації в контексті проблем , викликаних ситуацією з безпекою в країні», - заявив президент України під час виступу на саміті з питань миротворчості в рамках Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Президент України також закликав країни-члени Генасамблеї ООН підтримати Україну, надавши їй статус непостійного члена організації.

«Якщо Україна отримає місце в Раді Безпеки на термін 2016-2017 років на виборах, які відбудуться протягом декількох тижнів, питання про консолідацію діяльності ООН з підтримки миру буде серед наших основних пріоритетів», – сказав Порошенко, звернувши увагу на питання підвищення пропускної спроможності миротворчих операцій шляхом заповнення критичних прогалин, зокрема в частині авіації та зміцнення співпраці Ради Безпеки ООН з державами, що надають військові й поліцейські контингенти, забезпечення безпеки «блакитних касок».

«Україна заслужила свою репутацію «миротворчої» нації. З моменту здобуття незалежності понад 34 тис. українських «блакитних касок» взяли участь у більш ніж 20 операціях під егідою ООН, повернувши мир і безпеку в понівечені війною регіони. Мужність українських вертольотчиків у операціях ООН у Кот-Д'Івуарі та Ліберії стала легендарною», – сказав Порошенко, і нагадав, що Україна та її військовослужбовці підтримували і підтримують миротворчі місії ООН у світі.

«Україна залишається однією з основних країн, що надає військові вертольоти для ООН – найбільш необхідні і цінні активи, що дозволяють проводити сьогоднішні складні місії. Ми готові підсилити операції ООН шістьма українськими військовими вертольотами з Ліберії і Кот-Д'Івуару після завершення операцій ООН у цих країнах», – додав президент, підкресливши, що Україна готова це зробити у вкрай важких безпекових умовах, будучи об’єктом агресії Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук