Порошенко закликає до переговорів представників сходу, а не терористів

Порошенко закликає до переговорів представників сходу, а не терористів
фото 5 канал
Звернення Петра Порошенка

Президент України Петро Порошенко закликав жителів східних регіонів підтримати його мирний план і вирішувати всі питання через переговори.

Про це він заявив у своєму зверненні до співвітчизників, оприлюдненому на сайті президента України в суботу ввечері, 21 червня.

«Негайне і швидке виконання мирного плану відкриє шлях до політичного діалогу. Закликаю до цього діалогу законно обраних представників місцевого самоврядування, громадських організацій та всіх інших», - переконаний президент Порошенко.

Глава держави підкреслив, що готовий до розмови з тими, «хто помилково став на позиції сепаратизму, крім, звичайно осіб, які причетні до терористичних актів, вбивств і тортур».

«При цьому гарантую безпеку всім учасникам переговорів. Кожному, хто замість мови зброї захоче поспілкуватися мовою аргументів», - запевнив Петро Порошенко, однак нагадав, що питання територіальної цілісності України, обговоренню не підлягає.

«Ми чуємо й рахуємося зі специфічними поглядами та окремими думками мешканців Донбасу. Але ми не можемо і не будемо переробляти під це цілу Україну, яка є доволі одностайною в питаннях соборності, територіального устрою, мови, геополітичної орієнтації», - підкреслив президент.

Порошенко також зазначив, що мирний план не може бути реалізований без підтримки жителів Донецької та Луганської областей.

«Бойовики мають відчувати не лише тиск з боку Києва, але й обурення і неприйняття з боку мешканців окупованих ними населених пунктів. Наприклад, маріупольці, мешканці північної Луганщини, західної Донеччини сказали своє вагоме слово - і в них мир», - заявив глава держави і додав, що мирний план є пріоритетним, проте українська влада розглядає різні сценарії.

«Ми передбачаємо різні сценарії. Мирний сценарій основний - це наш план «А». Але ті, хто розраховують використати мирні переговори лише для того, щоб потягти час, перегрупувати сили, повинні знати, що в нас детальний план Б. Я не буду зараз про нього говорити, бо я вірю, що наш мирний план спрацює», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що запропоновані мирні ініціативи вже підтримало усе світове співтовариство, у тому числі позитивно їх оцінив і президент РФ Володимир Путін.

Раніше президент України Петро Порошенко оприлюднив свій мирний план врегулювання ситуації на Сході, який включає 15 пунктів. Зокрема йдеться про звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які не скоювали тяжкі злочини, роззброєння, звільнення будівель і заручників, створення десятикілометрової буферної зони на кордоні з Росією.

Крім того, план передбачає децентралізацію влади, відновлення діяльності законних місцевих органів влади, а також коридор для виходу найманців з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук