Порошенко закликає до переговорів представників сходу, а не терористів

Порошенко закликає до переговорів представників сходу, а не терористів
фото 5 канал
Звернення Петра Порошенка

Президент України Петро Порошенко закликав жителів східних регіонів підтримати його мирний план і вирішувати всі питання через переговори.

Про це він заявив у своєму зверненні до співвітчизників, оприлюдненому на сайті президента України в суботу ввечері, 21 червня.

«Негайне і швидке виконання мирного плану відкриє шлях до політичного діалогу. Закликаю до цього діалогу законно обраних представників місцевого самоврядування, громадських організацій та всіх інших», - переконаний президент Порошенко.

Глава держави підкреслив, що готовий до розмови з тими, «хто помилково став на позиції сепаратизму, крім, звичайно осіб, які причетні до терористичних актів, вбивств і тортур».

«При цьому гарантую безпеку всім учасникам переговорів. Кожному, хто замість мови зброї захоче поспілкуватися мовою аргументів», - запевнив Петро Порошенко, однак нагадав, що питання територіальної цілісності України, обговоренню не підлягає.

«Ми чуємо й рахуємося зі специфічними поглядами та окремими думками мешканців Донбасу. Але ми не можемо і не будемо переробляти під це цілу Україну, яка є доволі одностайною в питаннях соборності, територіального устрою, мови, геополітичної орієнтації», - підкреслив президент.

Порошенко також зазначив, що мирний план не може бути реалізований без підтримки жителів Донецької та Луганської областей.

«Бойовики мають відчувати не лише тиск з боку Києва, але й обурення і неприйняття з боку мешканців окупованих ними населених пунктів. Наприклад, маріупольці, мешканці північної Луганщини, західної Донеччини сказали своє вагоме слово - і в них мир», - заявив глава держави і додав, що мирний план є пріоритетним, проте українська влада розглядає різні сценарії.

«Ми передбачаємо різні сценарії. Мирний сценарій основний - це наш план «А». Але ті, хто розраховують використати мирні переговори лише для того, щоб потягти час, перегрупувати сили, повинні знати, що в нас детальний план Б. Я не буду зараз про нього говорити, бо я вірю, що наш мирний план спрацює», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що запропоновані мирні ініціативи вже підтримало усе світове співтовариство, у тому числі позитивно їх оцінив і президент РФ Володимир Путін.

Раніше президент України Петро Порошенко оприлюднив свій мирний план врегулювання ситуації на Сході, який включає 15 пунктів. Зокрема йдеться про звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які не скоювали тяжкі злочини, роззброєння, звільнення будівель і заручників, створення десятикілометрової буферної зони на кордоні з Росією.

Крім того, план передбачає децентралізацію влади, відновлення діяльності законних місцевих органів влади, а також коридор для виходу найманців з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Alexuc Kiev 22 червня 2014, 08:05

  Порошенко действует как цивилизованный политик. Он прекрасно знает, что террористы ни при каких у словиях не сдадутся, ибо они уже заявляли, что на переговорах будут обсуждать только обмен заложниками и отделение от Украины, замаскированное под федерализацию! Но он хочет избежать ненужных жертв, давая возможность оболваненным молодым людям вернуться к обычной жизни! Нужно полноситью перекрыть границу с тоталитарным государством,чтобы террористы не имели поддержки. Тогда с ними будет быстро покончено!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Іван Ющук 22 червня 2014, 07:41

  План Президента гуманний. Але апелювати до здорового глузду й моралі російських шовіністів-колонізаторів – марна справа. В них одна мета -- територія України без українців. І вони не зупиняються ні перед якими злочинами. Злочини і брехня -- це їхня зброя у знищенні України як держави українців. Так це було, так це є. Читайте на сайті ushchuk.wordpress.com -- "Пізнаймо себе, українці" -- "В "братніх" обіймах Москви" та ін. Крім того, їх підтримує п’ята колона російських шовіністів-колонізаторів, яка орудує в державних установах України і особливо в армії. Поки її не буде усунено, не буде спокою в Україні.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук