Опубліковано мирний план Порошенка щодо врегулювання ситуації на сході України

Президент України Петро Порошенко, під час перебування на Донбасі представив свій мирний план врегулювання ситуації в східних регіонах країни, який включає 15 пунктів.

План президента, що його оприлюднено на сайті глави держави в п'ятницю ввечері, 20 червня, передбачає гарантії безпеки для всіх учасників переговорів, звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які склали зброю і не вчинили тяжких злочинів, а також звільнення заручників.

Крім того, серед запропонованих Петром Порошенком кроків – створення 10-кілометрової буферної зони на українсько-російському кордоні, розпуск незаконних збройних формувань, а також гарантований коридор для виходу російських та українських найманців.

Цей план, між іншим, передбачає також роззброєння місцевого населення, створення в структурі МВС підрозділів для здійснення спільного патрулювання місцевості, звільнення незаконно захоплених адміністративних будівель в Донецькій і Луганській областях, відновлення діяльності місцевих органів влади.

У пропозиціях президента також містяться кроки щодо відновлення центрального теле- і радіомовлення у Донецькій та Луганській областях.

Одним з пунктів є децентралізація влади через внесення проекту змін до Конституції України (зокрема, йдеться про захист російської мови).

План передбачає узгодження кандидатур губернаторів з представниками Донбасу, дострокові місцеві і парламентські вибори, а також програму створення робочих місць в регіоні та відновлення об'єктів промисловості і соціальної інфраструктури.

При цьому, в плані підкреслюється, що «президент України гарантує безпеку всім жителям регіону незалежно від політичних переконань».

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET інформував про те, що заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий заявив, що план мирного врегулювання ситуації на сході України Петра Порошенка, буде оприлюднений у п'ятницю, 20 червня.

Додамо, що напередодні Уповноважений президента України з врегулювання ситуації в східних регіонах країни Ірина Геращенко не виключала появи нових пунктів в мирному плані президента Петра Порошенка. Таким додатковим пунктом стала заява про створення 10-кілометрової буферної зони на українсько-російському кордоні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук