Порошенко заявив про початок деолігархізації в енергетиці (відео)

Президент Петро Порошенко сьогодні, 6 травня, відкриваючи обговорення питань енергетичної безпеки на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) наголосив на важливості демонополізації, диверсифікації та деолігархізації енергетичного ринку.

Він заявив, що в паливно-енергетичному комплексі починають діяти європейські правила. Президент поінформував про підписання закону «Про ринок газу», розробленого спільно з Європейським енергетичним співтовариством.

«Гарантую, що ніхто більше не потрапить до рейтингу «Forbs», знімаючи вершки з використання можливостей державних монополій, з традиційно корупційного середовища в газовому секторі. Держава ні для кого не буде більше дійною коровою. Дикий капіталізм в цій галузі з прийняттям цього закону, відповідних нормативних актів повинен закінчитися. Хочу, щоб це почули скрізь: і в Києві, і у Відні», – заявив Порошенко.

«Саме в цьому напрямку слід розглядати і арешт 500 мільйонів кубів газу, який Генеральна прокуратура спільно з міністерством внутрішніх справ здійснила в компанії Osthem», – сказав президент.

За словами Президента, це не вибіркове ставлення. Раніше Верховна Рада прийняла закон «про 50 + 1 акції», який дозволяє державі повернути під своє управління найбільшого монополіста в цій сфері компанію «Укрнафта».

«Сподіваюся, сьогодні ми приймемо рішення, які повернуть здоровий глузд, елементарний порядок і економічну конкуренцію на ринок електроенергії і тісно пов'язану з ним шахтарську галузь, яка потребує чіткого прозорого механізму ціноутворення на вугілля», – додав він.

За словами президента, монополіям в електроенергетиці, так само, як і іншим монополіям, буде покладено край.

«А то вже «лампочку Ілліча» хоч бери і перейменовуй - настільки глибоко там все було приватизовано і сконцентровано», – зазначив Порошенко.

«Політика деолігархізації та демонополізації повністю відповідає національним інтересам у сфері безпеки, і я впевнений в тому, що ні я, як президент, ні уряд, ні Верховна Рада від цього курсу не відмовляться, хто б і що б не намагався Україну і мене, як президента, шантажувати, - ні так званими шахтарським батальйонами, дві третини з яких становили «тітушкі», ні так званими приватними арміями, ні інформаційними диверсіями, які сьогодні намагаються запускати проти мене і проти України. Стояв, стою і буду стояти на сторожі національних інтересів. Невдоволення «потерпілих» я розумію, але не раджу чинити опір. Державі слід віддати державне, а бізнес робити за рахунок власних приватних ресурсів, і не включати ні кредитні борги, ні витрати на приватні армії, ні витрати інші, які не мають відношення до собівартості, у вартість тонни нафти, кубометра газу, вартість кіловат-години», – заявив Порошенко.

Як інформував ZAXID.NET, МВС розпочало кримінальне провадження за розтрату державного майна службовими особами НАК «Нафтогаз» у змові із компанією групи Фірташа-Льовочкіна «Ostchem».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук