Португальські українці вимагають від ФІФА покарати футболіста «Браги» за антиукраїнське відео

СпортВолодимир Пиріг, 26 серпня 201828052

Спілка українців у Португалії звернулася до ФІФА з вимогою дисциплінарного покарання гравця «Спортінг Клуб Брага» – Алана Озоріо, який 8 серпня 2018 року, напередодні гри із «Зорею», опублікував на офіційній сторінці «Спортинг Клуб Брага» у соціальній мережі Facebook спотворені факти про Україну, яке завдає вагомої політичної шкоди Україні, її іміджу у світі та відверто спрямоване проти суверенітету та територіальної цілісності країни.

Зокрема, на відео він вказав, що Україна складається з 24 провінцій (без Криму), що в Україні йде громадянська війна та що абсолютна більшість українців вважають російську мову за рідну, повідомила Спілка українців у Португалії.

У своїй скарзі португальські українці зазначили, що «недопустимими є зневажливі дії та образливі висловлювання один до одного представників національних федерацій, спортивних товариств, асоціацій, клубів, футболістів, які повинні усвідомлювати наслідки емоційних висловлювань і негативної поведінки та нести відповідальність за свої дії або бездіяльність».

Скаржники також пояснили Дисциплінарному комітету ФІФА, що саме не так сказав футболіст.

«у своєму відео порушник заявив, що Україна складається з 24 провінцій, що, як відомо, не відповідає правді, оскільки півострів Крим є невід’ємною частиною (25 регіоном) України, що внаслідок силового вторгнення російської армії у березні 2014 року був незаконно анексований Росією через проведення псевдореферендуму, який не був визнаний абсолютною більшістю країн світу. Цей акт грубо порушив міжнародні угоди, зокрема, “Будапешський” договір від 1994 року і був засуджений спеціальною Резолюцією ООН (А/Res/68/262) “Територіальний суверенітет України”. В подальшому, у 2016 і 2017 роках Генеральна Ассамблея ООН прийняла ще більш засуджуючі резолюції, де 42 країни члени ООН, включаючи Португалію, чітко визнали Півострів Крим і місто Севастополь як національну територію України, а дії Російської Федерації незаконними», – пояснили своє обурення португальські українці.

Вони також повідомили ФІФА, що характеристика конфлікту на Донбасі як «громадянської війни» є продуктом російської пропаганди і пояснили, що українська мова є офіційною державною мовою для 43 млн українців.

Відтак португальські українці пояснили ФІФА, що Алан Озоріо «записав політичне відео на користь Російської Федерації, що фактично перекручує офіційне (прийняте міжнародною спільнотою) визначення військового конфлікту між Російською Федерацією та Україною, цим самим вводячи в оману багатомільйонну аудиторію прихильників футболу і завдаючи таким чином шкоду Україні та українцям закордоном».

У своїй скарзі Спілка українців Португалії вимагає від Дисциплінарного комітету ФІФА дискваліфікувати Алана Озоріо від участі в грі терміном на один календарний рік, а від керівництва «Браги» офіційно вибачитися перед Україною та українською громадою в Португалії за допущення політичного відео на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук