Посадовців «Ощадбанку» підозрюють у привласненні грошей з тендерів

Прокуратура підозрює «Ощадбанк» у переплаті 25-30% вартості на IT-закупівлях на 550 млн грн. Як стверджують слідчі, надмірно переплачені на тендері гроші посадові особи банку привласнили собі.

Як повідомляє FinBalance, «Ощадбанк» в період з 2014 по 2017 роки провів конкурсні торги щодо закупівель обчислювальних машин, частин, приладів до них, та програмного забезпечення, переможцем яких ставали ТОВ «Навігатор», ТОВ «Навігатор Корпорейшн», ДП «ЕС ЕНД ТІ Україна», ТОВ «БМС Консалтінг» та ТОВ «Світ ІТ».

«Комп'ютерне обладнання придбане державним банком по цінам, вищим на 25-30% від ринкових на суму понад 550 млн грн. Отримані кошти зазначеними компаніями частково перераховано за кордон на рахунки офшорних компаній, потім переведено в готівку та привласнено службовими особами АТ «Ощадбанк», – йдеться в ухвалі Печерського райсуду.

Крім того, в судовому рішенні згадується, що в період з 2014 по 2017 рік між «Ощадбанком» в особі заступника голови правління і ТОВ «Прайсуотерхаускуперс», ТОВ «Прайсвотерхаускуперс Ешуренс», ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (Аудит)», ТОВ «КПМГ-Україна» та ПрАТ «КПМГ Аудит» було «підписано договори, предметом яких є надання консультаційних та юридичних послуг щодо супроводу конкурсних торгів під час здійснення закупівель державним банком робіт та послуг».

«Зазначені договори підписано не зважаючи на те, що в структурі АТ «Ощадбанк» є Управління супроводження здійснення закупівель, яке безпосередньо займається супроводом конкурсних торгів, а саме аналізом учасників торгів, їх проведенням та підготовкою тендерної документації. Крім того, в державному банку є юридичний департамент, який забезпечує юридичний супровід конкурсних торгів», – йдеться в ухвалі Печерського райсуду.

«Вищезазначене вказує на можливу розтрату грошових коштів з боку посадових осіб АТ «Ощадбанк» в особливо великому розмірі на суму понад 15 млн грн», – повідомляється у судовому рішенні.

Як писав ZAXID.NET, працівники Служби безпеки спільно з прокуратурою викрили топ-менеджера «Ощадбанк» на розкраданні грошей державної установи. Правоохоронці встановили, що посадовець систематично здійснював незаконні оборудки з облігаціями внутрішньої державної позики, які належали «Ощадбанку»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук