Потрібен мораторій на нове будівництво в центрі Львова, – Онищенко

Марта Кривецька, 28 вересня 201311631
Потрібен мораторій на нове будівництво в центрі Львова, – Онищенко
Лілія Онищенко

Добре було б накласти мораторій на нове будівництво в центральній частині Львова в межах історичного ареалу, – вважає начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Про це вона сказала на чаті в ZAXID.NET, відповідаючи на запитання, як зробити, аби всі будівельні роботи у місті проводили законно.

«Треба зробити дві речі. Скасувати ухвалу про узаконення самовільного будівництва. Такий документ був прийнятий 15 років тому. Він на той момент був позитивним, бо люди впродовж певного часу по переплановували квартири, і не було відомо, що з цим зробити. Треба було якось узаконити попередні дії. Документ повинен був мати термін дії, наприклад, два роки. За два роки люди могли узаконити всі свої самовільні прибудови, і цей документ мав би втратити силу», – сказала чиновниця.

На жаль, з її слів, змога узаконити самобуд через суд є донині.

«При скасуванні цієї можливості в людини не буде змоги здати самобуд в експлуатацію, підключитися до мереж, продати квартиру… Також добре було б накласти мораторій на нове будівництво в центральній частині Львова в межах історичного ареал. Принаймні до часу опрацювання зонінгу, тобто правил забудови. Це дуже потрібний документ для міста. Він регламентує дуже багато речей в новому будівництві, в ситуації з культурною спадщиною», – сказала Лілія Онищенко.

З її слів, такий документ мав би опрацьовуватись за кошти міського бюджету, аби інвестори не мали впливу на його формування.

«А взагалі в центрі потрібно було б визначити ділянки, які не потрібно забудовувати. Просто залишити їх, може через кільканадцять років буде інший підхід, інші архітектори…», – додала чиновниця.

Нагадаємо, 26 вересня на ZAXID.NET пройшов чат з Лілією Онищенко. Відповіді на першу частину ваших запитань – читайте тут.

У 2012 році за «будівельною амністією» в Україні ввели в експлуатацію близько 40 тис. об'єктів нерухомості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • гол арх 28 вересня 2013, 17:21

  хто сказав що взагалі треба порожні від забудови місця треба забудовувати вони теж є частиною історичності а якщо взагалі щось будувати то тільки через конкурс впершу чергу ідей зонінг не можуть формувати чиновники розробити можна в процесі професійних дискусій тільки певні обмеження що і будуть вказані у документі міської ради містобудівних умовах і обмеженнях де сформулювати позицію про конкурс

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук