«Правий сектор» вимагає від Матіоса відставки або вибачень

У «Правому секторі» закликали головного військового прокурора України Анатолія Матіоса вибачитися перед бійцями Добровольчого українського корпусу (ДУК) або піти у відставку, і зазначили, що ДУК ПС «легалізовано в очах українського народу».

«Ми б хотіли, щоб прокурор Матіос або вибачився перед нашими бійцями, або визнав себе профнепридатним, некомпетентним і пішов у відставку», – сказав речник ПС Олексій Бик на прес-конференції в середу в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Він вважає, що висловлювання Матіоса про бійців ДУК є фактично заявою про те, що вони «бандити і якісь незаконні збройні формування».

Бик зазначив, що ще з весни 2014 року добровольці, виконуючи свій конституційний обов’язок, пішли зі зброєю в руках захищати Україну в умовах збройної агресії проти країни.

«Ми поступили абсолютно точно за Конституцією, і те, що держава не могла забезпечити нам можливість зробити цього законним шляхом – це вина держави, і за це повинні нести відповідальність, зокрема посадові особи, які приймали рішення», – вважає він.

У свою чергу, член проводу «Правого сектора», командир ДУК ПС Андрій Стемпіцький зазначив, що чиннавлада вже давно почала переслідування бійців ДУК та інших добровольчих підрозділів, які навіть є офіційними і легітимними. На його думку, ДУК не потребує якоїсь легалізації, тому що він легалізований, насамперед, «в очах людей».

«Якщо б ми були нелегальними, то ніхто б не допомагав нашим підрозділам», — додав він.

Стемпінський нагадав, що в 2015 році йшли певні переговори щодо входження ДУК до складу Збройних сил України, але, за його словами, це пропонувалося на таких умовах, коли Добровольчий український корпус просто «розчинився би в них», на що не були згодні командири і бійці ДУК, які хотіли повністю зберегти всю організаційну інфраструктуру.

У свою чергу, член проводу суспільно-політичного крила ПС Дана Камлюк зазначила, що весь час де-юре ДУК ПС є громадським об’єднанням і у нього прив’язки до партії «Правий сектор». Вона зазначила, що є деякі підрозділи, що перебувають у зоні бойових дій та у співпраці з підрозділами ЗСУ виконують певні завдання.

«Вони є частиною громадського об’єднання, але при виконанні бойових завдань це абсолютно самостійні особистості, які приймають рішення йти на захист України і приєднуються до військових з’єднань», – пояснила вона.

Як повідомляв ZAXID.NET, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос у вівторок, 2 лютого, назвав ДУК ПС «незаконним збройним формуванням».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук